5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDerby doma proti Nitre

23. januára 2024

Tretí z piatich domácich vystúpení v rade odohrajú Patrioti dnes proti Nitre. Pozvánkou na zápas je nielen derby súboj proti Nitre, ale aj premiéra Mašana Vrbicu v drese nášho tímu.

Levičania sa krok po kroku vracajú k svojej hernej tvári, akú predvádzali v lige a Európe na jeseň. Tým, že sa lepší zdravotný stav v tíme a do družstva pribudol Mašan Vrbica, by sa mala rozložiť minutáž na viac hráčov, čo by sa mohlo prejaviť väčším nasadením a lepšou prácou na oboch stranách palubovky. Určite bude trvať ešte zopár dní, kým sa Draško Kneževič vráti do starej forme a kým sa Mašan Vrbica spozná so spoluhráčmi, potom by ale mal herný prejav Patriotov nabrať novú tvár. V sobotu videla zaplnená športová hala výborný zápas proti Svitu, niečo podobné by si všetci radi užili aj proti Nitre. “Je pred nami opäť derby zápas v našej športovej hale. Po krátkom oddychu sa zodpovedne pripravujeme. Tešíme sa na podporu ľudí z hľadiska, ktorí nám určite pomôžu,” uviedol Alex Krajčovič.

Náš súper spravil drobné korektúry v zostave a rád by ešte zamotal situáciu v aktuálne celkom jasnej osmičke pre play-off. Nitra mala v sobotu voľno, naposledy prehrala po dobrom výkone v Spišskej Novej Vsi 72:83. “Tešíme sa na zápas do Levíc, lebo na základe toho, že sme mali voľnejší program, sme si mohli pozrieť sobotňajší zápas Levíc so Svitom a aj ich nádhernú atmosféru počas zápasov. Závidíme Leviciam, Prievidzi a všetkým, čo majú plné haly, ale veľmi sa tešíme, že môžeme v takomto diváckom prostredí ukázať, ako sa opäť zdvihla naša výkonnostná úroveň po krátkej odmlke, keďže sme hrali naposledy minulý týždeň v stredu v Spišskej. Myslím si, že v Spišskej sme podali celkom solídny výkon. Ja verím tomu, že tie naše výkony sa budú trošku zdvíhať a dokážeme odčiniť zlý dojem z posledného zápasu v Leviciach, a že ten náš celkový herný prejav bude prijateľnejší pre obe strany. Aj pre nás, aj pre levických fanúšikov a levické družstvo,” prezradil tréner Ľubomír Urban.

Vstupenky sú v predaji online na tomto odkaze, alebo v Sýpke u Patriotov. Pre mládež do 18 rokov platí zvýhodnené vstupné v prípade nákupu minimálne 3 ks vstupeniek.

Pre prvých 50 fanúšikov budú opäť pripravené čerstvé voňavé trdelníky od nášho partnera Klaudiusa Németha grátis, všetci ostatní si ich môžu zakúpiť pred športovou halou.

18.00 PATRIOTI LEVICE – SLÁVIA SPU NITRA

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Ladislav Bartoš, Peter Bullo                     

Livestats – Naživo RTVS Šport     

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice