5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDo Levíc pricestuje Svit s najlepšou formou v lige

19. januára 2024

Druhý z piatich domácich zápasov v rade v Niké SBL odohráme už dnes od 18.00 hodiny proti Iskre Svit. Náš dnešný súpera ťahá sériu štyroch víťazstiev v rade, čo sľubuje veľký boj o víťazstvo a skvelý basketbal.

Náš tím zvládol stredajší duel proti Interu. Hoci hra – hlavne v defenzívnej fáze, mala ďaleko od spokojnosti, najpodstatnejšie bolo víťazstvo. Ním si Patrioti udržali priebežnú prvú pozíciu v lige, na chrbát im ale dýcha hneď trojica súperov, medzi ktorými je aj Iskra Svit. V našom drese sa v stredu po dlhom zranení vrátil do hry Draško Kneževič, všetci veríme, že jeho minutáž a herná pohoda budú zápas od zápasu rásť. Zdravotný stav v tíme je nezmenený a do zápasu nastúpime v rovnakej zostave ako v stredu. “Tešíme sa na zápas, naši fanúšikovia sú skvelí. Som rád, že som späť aj ja. Svit je aktuálne na 4. mieste v tabuľke, ak sa po zápase chceme tešiť práve my, tak musíme hrať kolektívne od prvej až do poslednej minúty,” vyhlásil Draško Kneževič.

Iskra si v stredu oddýchla, predtým v sobotu zvládla doma derby proti Spišiakom a stále poškuľuje po najvyšších priečkach v základnej časti súťaže. Aj napriek tomu, že tím nútene opustil pred časom jeden z lídrov Kevin Osawe je náš súper na dobrej vlne, čo bude chcieť ukázať aj v Leviciach. “Levice sa ukázali ako nebezpečný tím, preto sa od nás bude vyžadovať skvelý výkon. Cítime potrebu, aby sme sa im pomstili za náš hrozný výkon pred domácimi fanúšikmi v poslednom vzájomnom meraní síl. Od začiatku chceme nastúpiť s veľkou intenzitou a bojovať,” povedal Peter Kalthoff.

Prvé dva vzájomné duely v tejto sezóne sa odohrali vo Svite. V tom prvom bol úspešnejší domáci tím, keď zvíťazil 74:72, v druhom meraní síl dominovali Patrioti vysoko 60:104.

Vstupenky na zápas sa predávajú online na tomto odkaze. Zakúpiť si ich môžete aj v Sýpke u Patriotov. V pokladni pred zápasom si môžete zakúpiť aj zvýhodnené vstupné, ktoré platí pre mládež do 18 rokov, podmienkou je minimálny odber 3 ks vstupeniek.

Nenechávajte si svoj príchod do ŠH na poslednú chvíľu, vyhnete sa dlhším radom na vstupoch. Na parkovanie využite odstavné plochy pri OC Tesco, alebo vedľa futbalového štadióna na Podjavorinskej ulici.

V polčasovej prestávke vystúpia mažoretky zo súboru JuniLev, chýbať nebude Cloetta upratovacia čata, ani darčeky pre narodeninových oslávencov. Zapojiť sa môžete aj do zdieľačky o 2 vstupenky na muzikál Voda a krv nad vodou, ktorý bude v ŠH v Leviciach 23. Februára.

Patrioti Levice – Iskra Svit (18.00 h)

Livestats – Naživo RTVS Šport

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Jakub Izák, Mária Donovalová

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice