5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti získali posilu na rozohrávku

19. januára 2024

Potom, ako sa Patriotom zranil Casey Benson, rozbehlo vedenie klubu opäť hľadanie vhodného kandidáta na pozíciu rozohrávača v tíme. Levičania sa nakoniec rozhodli pre Mašana Vrbicu z Čiernej Hory.

Dvadsaťdeväť ročný Vrbica prichádza do Levíc z domáceho klubu KK Lovcen Cetinje, za ktorý odohral aktuálnej sezóne 5 zápasov v domácej súťaži a 3 v balkáskej lige (ligová súťaž v Čiernej Hore odštartovala až začiatkom decembra). V minulej sezóne hral 187 cm vysoký rozohrávač v tíme Sutjeska Niksič, rok predtým pôsobil v Bosne v drese Spars Sarajevo.

“Som veľmi šťastný a teším sa na príchod do klubu, ktorý má dlhodobo len tie najvyššie ambície. Počul som o skvelých fanúšikoch Levíc, ako aj o dobrých podmienkach a atmosfére v klube. Spravím všetko preto, aby som sa odvďačil za dôveru, ktorú som dostal. Budem sa snažiť čo najskôr zapadnúť do tímu, neviem sa už dočkať prvého vystúpenia v drese Levíc. Najdôležitejšou úlohou, s ktorou prichádzam do Levíc, je vyhrať pre klub majstrovský titul“, povedal pre klubový web Mašan Vrbica.

Vrbica bol členom mládežníckych reprezentačných výberov Čiernej Hory, ako aj národného A – tímu mužov.

„S Mašanom sme boli v kontakte už po odchode Kaukiainena z Levíc, vtedy mal ale džentlmenskú dohodu s domácim tímom, že im do začiatku januára pomôže. Po zranení Bensona sme sa preto k tejto alternatíve vrátili. Máme na neho dobré referencie a verím, že aj jeho príchodom a doliečením Draška Kneževiča, s ktorým sa budú na poste rozohrávača dopĺňať, sa hra nášho tímu stabilizuje a vrátime sa do hernej pohody, akú sme mali na jeseň,“ povedal k príchodu novej posily generálny manažér Patriotov Ladislav Garaj.

Mašan Vrbica pricestuje do Levíc tesne pred sobotňajším zápasom proti Svitu. Svoju premiéru na palubovke by mal absolvovať v domácom vystúpení v stredu proti Nitre.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice