5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDôležité víťazstvo pre Patriotov

18. januára 2024

Levičania potrebovali proti Interu po dvoch prehrách bodovať naplno, čo sa im aj v útočne ladenom zápase nakoniec podarilo. Nebolo to však jednoduché, hostia sympaticky bojovali a celý zápas sa držali na dostrel. Patrioti však dokázali zlomiť odpor súpera a pripísali si dôležité víťazstvo. Už v sobotu sa domácej palubovke predstavia proti Svitu.

Patrioti Levice – Inter Bratislava 96:89 (24:18, 27:31, 25:18, 20:22)

Patrioti: Howard 28, Adaway 22, Kováč 18, Wheeler 16, Abrhám 5 (Bojanovský 5, Chaban 2, D. Kneževič a Krajčovič 0)

Inter: Pavlovič 30, Sudžum 23, Daye 6, Bulatovič a Pospíšil 0 (Adomavičius 20, Szabó 6, M. Koller 4, D. Koller 0)

TH: 23/20 – 22/13, Fauly: 21 – 23, Trojky: 8 – 12, Rozhodovali: Ženiš, Bara, Stopka

Divákov: 1100

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Z našej strany vydretý zápas, ale pre nás veľmi vzácne víťazstvo. Potrebovali sme v tejto našej situácii zvládnuť domáci zápas a som rád, že sa to nakoniec podarilo. Ale hovorím, išlo to ako so zatiahnutou brzdou, no dôležité je, že sme vyhrali.”

Boris Bojanovský, hráč Patriotov: “Ťažký zápas, nevedeli sme sa odtrhnúť na viacej bodov. Bolo to veľmi vyrovnané a až v poslednej štvrtine sa nám to podarilo natiahnuť na 10 bodov. Tento náskok sme sa potom snažili len udržať, ale aj napriek tomu hral Inter veľmi dobre.”

Danilo Rakočevič, tréner Interu: “Myslím si, že sme zmeškali našu šancu a nie je to prvýkrát v tejto sezóne, čo sa nám to stalo. Možno sme mali málo tréningov pred týmto zápasom. Naši mladí hráči sa sústredili počas víkendu na turnaj EYBL a muži mal voľno. Nie všetci prišli koncentrovaní na tento zápas, a to ma trápi. Ak chceme my byť tím, tak musíme prísť a odohrať ten zápas spolu. Toto je už piata príležitosť, ktorú sme zmeškali, ale bohužiaľ, je to tak. Vyčerpali sme sa a musíme nabrať silu na Prievidzu.”

Martin Koller, hráč Interu: “Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Poznáme kvalitu Levíc a aj keď sa trápili, tak na konci ukázali svoju silu. My musíme upraviť niečo v našej hre a pripraviť sa sobotu na Prievidzu.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice