4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDnes doma proti Prievidzi

7. októbra 2023

Ligový kolotoč sa už naplno rozbieha a na Patriotov čaká ďalší domáci zápas v rade. Nevydarená, hlavne prvá polovica súboja proti Handlovej, priniesla Levičanov prekvapujúcu prvú domácu prehru v súťaži. Všetkým je jasné, že výkony nášho tímu nie sú zatiaľ také, aké by sa od favorita súťaže, ktorý o pár dní vstúpi do pohárovej Európy očakávali. Družstvo spolu s trénermi robí všetko pre to, aby sa orchester naladil na správnu vlnu. Príležitosť na to bude mať už dnes na domácej palubovke proti Prievidzi. “Nový zápas a nová príležitosť zlepšiť sa ako tím. Od stredajšieho zápasu sme si prešli tým, čo musíme zlepšiť a myslím si, že máme jasnú predstavu, čo musíme urobiť, aby sme boli lepší a vyhrali,” prehlásli Severi Kaukiainen.

Náš dnešný súper v lete vymenil trénera, na lavičku si zasadol bývalý hráč Levíc Saša Jankovič. Vymenila sa tiež kompletná legionárska úderka v tíme. Prievidza hrá v úvode sezóny síce bez svojho najskúsenejšieho hráča Mareka Jašša, napriek tomu vyhrala úvodné dva súťažné duely doma proti Lučencu a prekvapivo aj na Spiši. Prievidzu zatiaľ zdobila skvelá defenzíva (55 a 58 inkasovaných bodov). “Aj keď sú Levice považované za najlepší tím v lige, my ideme do každého zápasu s rovnakým nastavením. Chceme hrať tímovo, s energiou a potrebným dôrazom. To je nastavenie, ktoré nám bude sedieť v každom zápase. V sobotu potrebujeme hrať rýchlo v útoku a rovnako si musíme dať pozor na to, aby sme hrali dobre aj bez lopty. V defenzíve si zas musíme postrážiť obranu trojkovej streľby a doskok, tak budeme v hre o víťazstvo,” myslí si Alou Dillon.

Aktuálne info: Do hry sa vracia po jedno zápasovom dištance Rob Howard, zdravotné problémy na druhej strane má Martin Bachan a Samuel Solčánsky, ktorých štart je dnes otázny.

Informácie k zápasu: Začiatok zápasu je plánovaný na 18.00 hod., pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom. Vstupenky sú v predaji aj online tu, alebo v Sýpke u Patriotov. K dispozícii dnes opäť bude fanshop aj s novinkami, v prestávke nastúpi Cloetta upratovacia čata a oceníme aj niekoho zo zdieľačky a narodeninového oslávenca.

18.00 PATRIOTI LEVICE – BC PRIEVIDZA

Rozhodujú: Tomašovič – Ženiš – Ribakovs

LivestreamLivestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice