4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti vstupujú do play-off proti Lučencu

11. apríla 2024

Vrchol basketbalovej sezóny je definitívne tu. Dnes štartuje naša štvrťfinálová séria proti Lučencu, do ktorej síce vstupujeme v roli favorita, zápasy proti Lučencu v tejto sezóne ale ukázali, že nás nič jednoduché nečaká.

Oba tímy narazili na seba zhodou okolností aj v poslednom zápase základnej časti. Tam sa ale príliš karty neodkrývali, súper pricestoval do Levíc bez dvojice Givance – Siládi a na domácej strane dostala veľa priestoru celá lavička. Patrioti nakoniec vyhrali 82:76.

Pozitívnou správou z nášho tímu je, že sme počas týždňa trénovali v kompletnom zložení, už aj s Draškom Kneževičom. Družstvo si v pondelok dalo tradičnú spoločnú večeru pred vstupom do play-off v domovskom podniku Frescu a hráči sa už nevedia dočkať ostrého štartu. „Už dlhšiu dobu vieme, že v prvom kole sa stretneme s Lučencom. Náš posledný zápas základnej časti bola ako taká generálka v ktorej už o nič nešlo, ale teraz začína play off od 0:0. Nemôžme súpera podceniť lebo nás už párkrát potrápil tento rok, či doma alebo vonku. Aj tak verím, že sa všetci v teame tešíme na toto vyvrcholenie sezóny. Budeme 100% koncentrovaní na prvý zápas a vstúpime na ihrisko s veľkou energiou,” povedal pred úvodným duelom Boris Bojanovský.

Náš súper je ten, kto nemá v tejto sérii čo stratiť. Do hry by sa mal Lučencu vrátiť Shamar Givance, ktorý v poslednom dueli chýbal. Givance je rozum tímu, svojou rýchlosťou dokáže bodovať (20 bodov priemer na zápas), ale aj vytvárať pozície pre spoluhráčov. Spolu s Kneževičom sú najnebezpečnejšími hráčmi nášho súpera. “Po konci základnej časti prichádza čas, na ktorý každý čakal. Chceme sa dostať najďalej, ako to len bude možné. Tím chce bojovať a prekvapiť Levice v tejto sérii. Prvá príležitosť prichádza v piatok. Na tento sa zápas pripravíme najlepšie, ako vieme a verím, že budeme proti skvelému tímu dobre bojovať. Verím, že to bude vyrovnaný zápas, na ktorého konci prídu nejaké možnosti. Pokúsime sa urobiť všetko, aby na nás ľudia boli hrdí,” vyjadril sa tréner Jordi Guárdia.

Aktuálne info:

VSTUPENKY: počas dňa si môžete vstupenky zakúpiť v Sýpke u Patriotov, alebo online kliknutím tu. Pokladne sa otvárajú o 18.00 hodine, vstupeniek bude dostatok aj priamo pred zápasom. Počas štvrťfinále si ešte môže mládež vďaka projektu „Zober svoju bandu na basket“ zakúpiť zvýhodnené vstupenky za 3,-Eurá – minimálny odber je 3 kusy.

PARKOVANIE: vstup na parkovisko vedľa športovej haly bude obmedzený len pre priamych aktérov zápasu, majiteľov VIP permanentiek a VIP pozvánok. Je to z dôvodu sprievodného programu, ktorý bude vedľa ŠH prebiehať. Na parkovanie využite odstavné plochy na ul. Podjavorinskej vedľa futbalového štadiónu, alebo vedľa OC Tesco.

PROGRAM PRED ŠH: od 17.00 hod, budú pred športovou halou pripravené basketbalové koše pre malých aj veľkých, variť sa bude guláš – grátis, predávať sa budú trdelníky, pivo, aj kofola. K dispozícii bude aj fanshop s nadupaným obsahom.

PROGRAM V ŠH: pred zápasom zaspieva naživo hymnu SR Lenka Berkešová, v prestávkach nás čakajú vystúpenia tanečnej formácie Unlimited.  Deti do 10 rokov si v polčase dajú upratovaciu čatu, tí starší si zastrieľajú v streleckej súťaži na kôš. Odmeníme aj narodeninového oslávenca. Pre fanúšikov budú pripravené tlieskače a farebný spravodaj. Vzorky svojich výrobkov ponúkne na ochutnanie náš partner Levmilk.

Natiahnime si na seba klubové tričká a šály, náš tím vstupuje do play-off 2023/24!

19.00 PATRIOTI LEVICE – BKM LUČENEC

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Stanislav Bara, Peter Bullo

Livestats – naživo RTVS Šport

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice