5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti sa predstavia už dnes vo Svite

24. januára 2020

V rámci 25. kola Slovenskej basketbalovej ligy cestujú Patrioti Levice opäť na východ, v Iskra aréne sa proti Svitu pokúsia natiahnuť víťaznú sériu a zároveň majú možnosť poskočiť v tabuľke na druhé miesto. 

Iskra Svit – Patrioti Levice

Iskra aréna, piatok 24. januára o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Tomáš Doušek, Peter Gacík

Pod Tatrami majú v posledných dňoch dôvod na úsmev, Iskre sa totiž podarilo uspieť v dvoch stretnutiach po sebe, vďaka čomu sa výraznejšie striasli siedmej Handlovej a zároveň sa priblížili štvrtej Prievidzi. S menšími zdravotnými starosťami sa zatiaľ družina okolo trénera Rudolfa Juga pasuje statočne, dôkazom toho bol úspech vo vypätom a náročnom zápase v Komárne (90:84). Svit si drží pred svojim publikom výbornú bilanciu, v predchádzajúcom meraní síl vyšli Levičania naprázdno. “V piatok nás čaká na domácej palubovke veľmi ťažký súper. Levice majú dobre vyskladaný tím s kvalitnými Slovákmi, ale aj legionármi. V poslednej dobe trochu obmenili káder, preto bolo možno trochu ťažšie urobiť dobrý skauting. Poctivo sme sa na tento súboj pripravovali a verím, že ak odovzdáme zo seba na ihrisku všetko, tak budeme môcť pomýšľať na úspech,” uviedol pred zápasom asistent trénera Svitu Róbert Ištvánik.

Spokojnosť určite panuje aj v Leviciach, keďže ťahajú trojzápasovú šnúru výhier. Počas uplynulého týždňa si odvážali aj bez zraneného Borisa Bojanovského dva body zo Spišskej Novej Vsi (79:62). Nedávne výsledky ich navyše opäť vrátili do boja o druhé miesto, v piatok večer môžu po dlhšom čase preskočiť tabuľkového rivala z Lučenca. Patrioti mali pred náročným programom na prelome januára a februára dlhšie zápasové voľno, čo vedenie klubu využilo k rošáde na súpiske. Žlto-zelený dres si už s určitosťou neoblečie Američan Marty Hill, premiéru bude mať pod Tatrami jeho krajan Chris Flemmings. Očakávame ťažký zápas. Svit je dobrý v tranzícii do útoku, preto musíme hrať dobrú obranu a byť koncentrovaní 40 minút. Nie je pred nami nič ľahké, špeciálne v ich hlave, ale urobíme všetko, aby sme zvíťazili,” povedal rozohrávač Levíc Amin Hot. 

Z tábora “žlto-zelených”: “Do tímu pribudol počas týždňa Chris Flemmigs, ktorý si dnes odbije premiéru v zeleno-žltom drese. Do tréningového procesu sa po zranení členka postupne vracia aj Boris Bojanovský a tak cestujú Patrioti do Svitu v plnej sile. Prvý vzájomný duel pod Tatrami v tejto sezóne priniesol skvelý basketbal s triumfom domácich, Levičania sú však nabudení a odhodlaní dnes vo Svite zvíťaziť.”

Foto: Daniel Faix

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice