5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLSkvelá koncovka priniesla Patriotom v Iskra aréne výhru

24. januára 2020

Víťazná séria Patriotov Levice pokračuje aj po 25. kole Slovenskej basketbalovej ligy, po skvelej koncovke si odnášajú z Iskra arény dva body po výsledku 92:79.

„Žlto-zelení“ mali sebavedomý nástup do zápasu, hneď v úvode viedli 7:0. Súpera pustili k prvým bodom až v tretej minúte, v tejto fáze hrali Levičania s veľkou energiou v obrane a v útoku. V jednej chvíli viedli už aj 15:6, no potom sa prebrali aj domáci basketbalisti. Využili sériu zaváhaní na levickej strane a Andrews napokon upravoval s klaksónom na 22:22 po prvej štvrtine. Aj do druhej časti vstúpili lepšie Patrioti, tentoraz zaznamenali šesť bodov v rade. Lenže sa zopakoval scenár z prvej 10-minútovky, Svit zlepšil svoju hru a opäť bol na dostrel. Posledné slovo mali však v prvom polčase hostia, Bojanovský tesne pred klaksónom upravoval na 48:46 z pohľadu Levíc.

Druhý polčas sa niesol v odlišnom duchu, Svit sa totiž dokázal v 23. minúte dostať prvýkrát v zápase do vedenia. Zverenci trénera Michala Madzina však nespanikárili, rýchlo sa otriasli z tlaku súpera a hrali s ním vyrovnanú partiu. Pred štvrtou štvrtinou bolo všetko otvorené, na tabuli svietil stav 66:64 pre Iskru. V záverečnej perióde to bol podľa očakávania boj o každú loptu, vo výbornom svetle sa v tejto fáze ukazovala nová posila Flemmings. Rozhodujúce chvíle prišli štyri minúty pred koncom, za vyrovnaného stavu zaznamenali Patrioti osem bodov v rade, čím zlomili odpor súpera. Svit ešte zariskoval, no Levice v koncovke nekompromisne trestali a napokon si z Iskra arény odnášajú výhru 92:79.

Iskra Svit – Patrioti Levice 79:92 (22:22, 24:26, 20:16, 13:28)

Svit: I. Johnson 17, Carr 13, Stuteville 12, Nesbitt 11, Monček 4 (Andrews 11, Avramovič 8, Baldovský 3, Bizub 0)

Levice: Bojanovský 13, Perovič 12, Hot 10, Bachan a Krajčovič po 8 (Juríček 18, Flemmings 13, Harris 7, Žiak 3, Kirves 0)

TH: 11/6 – 20/15, Fauly: 21 – 17, Trojky: 3 – 9, Rozhodovali: Zubák, Doušek, Gacík 

Povedali po zápase:

Róbert Ištvánik, asistent trénera Svitu: „Veľmi nás mrzí, že sme prehrali, pretože v podstate 35, resp. 36 minút sme sa držali stále na dostrel a zápas bol celý čas otvorený. Stratili sme ho v priebehu jednej minúty, keď sme po dvoch chybách inkasovali dve trojky v tranzícii a myslím, že toto viac-menej rozhodlo. Fyzicky to bol veľmi náročný zápas, dokázali sme sa niekoľkokrát vrátiť z mínusového stavu zvýšenou agresivitou v druhom polčase. Dostali sme sa aj do vedenia, no zápas sme stratili v priebehu spomínanej minúty, keď sme dostali dve trojky.”

Daquaise Andrews, hráč Svitu: Levice na nás vybehli, premenili veľa šancí, nám naopak nevychádzali naše útoky. Majú v tíme veľa vysokých hráčov, na rozdiel od nás. Oba tímy predviedli niekoľko úžasných doskokov. Kľúčové bolo, že Phil Carr, ako jeden z najvyšších hráčov nášho družstva, sa predčasne vyfauloval a v závere nám preto chýbal a tiež skóre, ktoré sme stratili štyri minúty pred koncom.”

Michal Madzin, tréner Levíc: „Veľmi ťažké víťazstvo, ale myslím, že zápas bol celkovo veľmi dobrý. Či Svit alebo my sme mali veľmi dobré úseky, ktoré sa striedali, takisto vedenie sa striedalo na oboch stranách, ale som rád, že sme takto ťažký zápas dokázali pretlačiť na našu stranu. Veľmi nám pomohli aj naši fanúšikovia, ktorých bolo počuť, čo nám dodalo veľa energie. Ďakujem, že nás prišli podporiť.”

Boris Bojanovský, hráč Levíc: „Tak ako minulý zápas, ktorý sme tu naposledy prehrali, nebolo to jednoduché. V podstate to bolo hore-dole, chvíľu vyhrával Svit, chvíľu my. Posledných päť minút sa nám našťastie vydarilo, keď sme odskočili a potvrdili víťazstvo, ktoré je pre nás veľmi cenné. Svit nie je zlý tím, hlavne doma dokážu potrápiť každého, preto si vážime túto výhru. Teší nás, že naši fanúšikovia nás prišli podporiť až takto ďaleko a sme radi, že sme pre nich dosiahli toto víťazstvo.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice