4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyNovinky medzi Patriotmi – Flemmings strieda Hilla, Harris zostáva

20. januára 2020

Počas krátkej zápasovej prestávky došlo k pohybu v kádri Patriotov. Novou tvárou je 25-ročný americký krídelník Chris Flemmings, ktorý strieda svojho krajana Martyho Hilla. Navyše si levický dres bude aj naďalej obliekať Alandise Harris.

Vo Svite by mala debutovať nová tvár v žlto-zelenom drese. Flemmings je absolventom univerzity University of North Carolina – Wilmington. Už na škole sa dočkal viacerých individuálnych a tímových ocenení. Profesionálnu kariéru sa rozhodol naštartovať v NBA G-League, kde si na malý moment obliekol dres Raptors 905 Missisauga (farma Toronta Raptors).

Jeho ďalšie kroky viedli už následne do Európy, na zmluve sa dohodol s cyperským klubom Michelin Etha Engomis Nikózia. Vynikajúcimi výkonmi si počas sezóny vypýtal angažmán v gréckom Peristeri Atény. Flemmingsovi síce tesne ušla ligová medaila, ale náplasťou mohol byť aspoň triumf v Cyperskom superpohári. V prebiehajúcom ročníku sa upísal fínskemu Salon Vilpas Vikings, v 12 stretnutiach mal priemer 10,8 bodu, 4,0 doskoku, 1,5 zisku a 1,1 asistencie. Od „vikingov“ neplánovane odišiel, keďže sa jeho bývalému klubu zranil domáci rozohrávač a klub musel angažovať ďalšieho legionára, čím sa dostali cez povolenú kvótu cudzincov v družstve.

S jeho príchodom však prichádza aj k prvému tohtosezónnemu odchodu, Marty Hill už nebude ďalej súčasťou Patriotov. V 26 zápasoch dosahoval priemerne 6,0 bodu, 3,5 doskoku a 1,3 asistencie. Martymu ďakujeme za odvedené služby a prajeme mu všetko dobré do jeho ďalšej basketbalovej kariéry. „Marty Hill je výborný chlapec, v tíme veľmi obľúbený a pracovitý. Nebolo to pre nás vo vedení klubu jednoduché rozhodnutie, cítili sme ale, že v momentálnej situácii to bolo potrebné spraviť a veríme tomu, že Marty si nájde klub v Európe, kde bude môcť pokračovať vo svojej kariére. Nový impulz do tímu by mal priniesť Chris Flemmings, na ktorého sme dostali pozitívne referencie z predchádzajúcich klubov. Má skúsenosti z play off v silnej gréckej lige a veríme, že tímu môže pomôcť v nabitom programe, ktorý nás teraz čaká,“ uviedol generálny manažér Ladislav Garaj.

Vedenie klubu sa zároveň rozhodlo ponúknuť kontrakt Alandisovi Harrisovi, ktorý bol najskôr v Leviciach na skúške. „Alandise sa postupne zohráva s tímom a každým dňom vidieť v tomto smere pozitívne kroky. Myslíme si, že nám môže pomôcť, preto sme sa rozhodli ho ponechať si do konca sezóny,“ dodal Garaj.

Highlighty novej posily Levíc:

Autor: Michal Duchovič
Foto: Twitter

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice