5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti rozhodli derby v druhom polčase

17. marca 2024

Skvelé útočné predstavenie videla zaplnená športová hala v derby súboji Levíc a Komárna. Hostia začali zápas lepšie a Patriotom chvíľu trvalo, kým našli na súpera recept v útoku aj v obrane. Vyrovnaný prvý polčas skončil vedením Levičanov 45:42. Tretia štvrtina rozhodla o zápase. Levičania do nej vstúpili koncentrovane, dobre bránili a rýchlymi protiútokmi bavili fanúšikov a ničili súpera. Po dvoch menej podarených zápasoch sa ukázal v starej dobrej forme Aaron Wheeler, ktorý nastrieľal 30 bodov, pridal 12 doskokov a 4 bloky. Bol to však skvelý kolektívny výkon, ktorý dal zabudnúť na prehru v Prievidzi a priblížil Patriotov k víťazstvu v základnej časti Niké SBL.

PATRIOTI LEVICE – BC KOMÁRNO 102:81 (25:25, 20:17, 31:17, 26:22)

Patrioti: Wheeler 30, Adaway 23, Vrbica 7, Howard 5, Abrhám 3 (Kováč 15, Bojanovský a Pažický po 7, D. Kneževič 5, Chaban 0)

Komárno: Gilbreath 18, Tate 17, Walker 15, Danielič a Volárik po 9 (Nuhu 10, Páleník 3, Dolník a Halász 0)

TH: 20/15 – 11/6, Fauly: 14 – 18, Trojky: 11 – 11, Rozhodovali: Kúkelčík, Bartoš, Uhrin

1600 divákov

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Výborná tretia štvrtina a zlepšený druhý polčas, no naopak veľmi zaspatý úvod. Som rád, že sme to ešte v rámci prvej štvrtiny dotiahli a myslím si, že hlavne vstup do tretej štvrtiny rozhodol. Mali sme dobrú energiu a dobré nasadenie v obrane aj v útoku.”

Aaron Wheeler, hráč Patriotov: “Bol to dobrý zápas. Prvý polčas sme museli zapracovať na obrane, potom sme išli na to tvrdšie v tretej štvrtine a nenechali sme im čas prebrať vedenie. Som spokojný s našim výkonom, potrebovali sme to po prehre v Prievidzi a teraz si to už len udržať.”

Samuel Volárik, hráč Komárna: “Myslím si, že sa nám zopakoval scenár z posledného zápasu. Aj keď možno nie tak úplne, lebo prvý polčas sme sa držali s Levicami, dostali sme 45 bodov a zápas skončil tak, že sme dostali 100 bodov. Jednoducho, zlyhali sme v obrane. Myslím si, že sme tam boli len ako kuželky, ktoré Levičania obchádzali a my sme si absolútne nevypomáhali. Toto nie je spôsob, akým musíme hrať a hlavne určite nie proti Leviciam.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice