4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLProti Interu na nových Pasienkoch aj o zisk prvévo miesta po základnej časti

19. marca 2024by Laci Garaj

Levičania si prvýkrát zahrajú vo vynovenej hale na bratislavských Paseinkoch, kde môžu v prípade víťazstva definitívne spečatiť prvenstvo po základnej časti Niké SBL.

V ceste im ale bude stáť nažhavený súper, ktorý odohral posledný súťažný zápas pred jedenástimi dňami, keď prehral po predĺžení v Lučenci. Prvýkrát v sezóne by sa mohla v žlto-čiernom drese predstaviť staronová posila Tomas Zdanavičius, ktorého dopísali Interisti na súpisku v posledný deň prestupového obdobia. Isté je, že Inter už nepôjde do vyraďovacích bojov z lepšej ako siedmej pozícii, predbehnúť ho ešte teoreticky môže ôsmy Lučenec.

Levičania urobili v sobotu v derby proti Komárnu dôležitý krok k víťazstvu v základnej časti a najlepšej pozícii pred vstupom do play-off. Výborným výkonom hlavne v druhom polčase tak dali zabudnúť na prehru z Prievidze. Keďže majú s Prievidzou lepšie vzájomné zápasy, v prípade zajtrajšieho víťazstva by sa stali istým víťazom základnej časti bez ohľadu na ostatné výsledky. “Zápas proti Interu bude pre nás ďalším veľkým testom. Od nášho posledného zápasu sa Inter výrazne posilnil o hráčov, o ktorých vieme z minulosti, že majú svoju kvalitu. Je pre nás kľúčové začať dobre a odohrať v dobrom nasadení celých 40 minút, pretože vždy je ťažké vyhrať na súperovom ihrisku,” prezradil Daniel Chaban. Zdravotný stav v tíme je dobrý, do tréningového procesu sa už vrátili aj mladíci, ktorí hrali počas víkendu v estónskom Tallinne superfinále EYBL.

Súboj štartuje o 18:00, naživo ho vysiela RTVS Šport.

18:00 INTER BRATISLAVA – PATRIOTI LEVICE

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Ladislav Bartoš, Eduard Uhrin

Naživo RTVS ŠportLivestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice