4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNávrat domov okorení derby proti Komárnu

15. marca 2024by Laci Garaj

Basketbalové Levice si prešli doslova abstinenčným obdobím, po jeseni a zime plnej basketbalu, nevideli svojich miláčikov na domácej palubovke 42 dní. Dnes ale tento basketbalový pôst končí. Fanúšikovia sa tak konečne opäť oblečú do žlto-zelených farieb, čaká nás klasické derby proti Komárnu.

Náš súper si počas týždňa oddýchol a mohol sa pripravovať na tento duel. Tesne pred koncom prestupového obdobia vymenilo Komárno dvoch legionárov a tak je pre nich každý jeden tréning navyše v novom zložení určite dobrý. Pred týždňom siahali „diabli“ na Spiši po víťazstve, vysoké vedenie si ale v druhom polčase nechali zobrať a nakoniec prehrali tesne 70:67. V nabitej tabuľke od druhého po piate miesto je každé jedno víťazstvo dôležité a náš súper si je toho naisto vedomí. “Jedným slovom: derby. Myslím si, že ak budeme hrať našu hru, dobre si budeme posúvať loptu a hrať tvrdo, môžeme pomýšľať na úspech,” povedal pred zápasom Alonzo Walker.

Náš tím v stredu neodohral v Prievidzi svoj najlepší duel. Hoci sa po zápase hovorilo ako o najlepšom súboji v sezóne, Patrioti cítili, že dokážu hrať oveľa lepšie, s menším počtom stratených lôpt, kvalitnejším výkonom v obrane aj v útoku. A k tomu sa budú chcieť priblížiť pri návrate na domácu palubovku. “Čaká na derby s Komárnom. Majú nových hráčov, bude to určite ťažký zápas. Máme dva dni na prípravu na zápas. Tešíme sa, že budeme hrať pred našimi fanúšikmi a spolu zabojujeme o novú víťaznú šnúru,” prezradil Patrik Pažický.  Zdravotný stav v našom tíme je dobrý, na zápas nastúpime v plnej sile (bez dvojice Solčánsky, Krajčovič, ktorí odcestovali na finálový turnaj EYBL do Estónska.)

Zápas štartuje o 19.00 hodine.  Vstupenky sú v predaji v Sýpke u Patriotov, ako aj online na tomto odkaze. Prvých 50 fanúšikov dostane pri vstupe do športovej haly kupón na čerstvý trdelník od nášho partnera Klaudiusa Németha grátis, všetci ostatní si ho budú môcť zakúpiť. Novinky čakajú na fanúšikov aj vo fanshope. Chýbať nebude ani Cloetta upratovacia čata, a ďalšie súťaže pre fanúšikov.
Počas veľkej prestávky bude možnosť odfotiť sa s víťaznou trofejou Slovenského pohára.

Keďže sa v sobotu čaká plný dom, nenechajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu. Na parkovanie využite odstavné plochy pri OD Tesco, alebo na Podjavorinskej ulici vedľa futbalového štadióna.

19.00 PATRIOTI LEVICE – BC KOMÁRNO

Delegácia rozhodcov:Marek Kúkelčík, Ladislav Bartoš, Eduard Uhrin

Naživo RTVS Šport – livestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice