5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéĎakujeme za rok 2023, tešíme sa na 2024!

31. decembra 2023

Vážení Patrioti,

máme za sebou skvelý rok 2023. Rok, v ktorom sme posunuli náš klub, našu značku, či komunitu o ďalší stupienok vyššie. Rok, počas ktorého sme dokázali obhájiť majstrovský titul, či vyhrať veľké, ťažké zápasy na medzinárodnej scéne na palubovkách súperov, či už v Haife, alebo v Taliansku proti Budivelniku Kyjev ešte v minulej sezóne, alebo na palubovke rumunskej Oradei v tej aktuálnej.

Počas roku 2023 sme odpremiérovali dokument 80 rokov basketbalu v Leviciach v levickej synagóge (a následne aj v televízii), za účasti hostí, ktorí tvorili históriu basketbalu v Leviciach. Užili sme si skvelú Patriot party v Hoteli Lev, na ktorej sa spolu bavili hráči, funkcionári, partneri klubu aj fanúšikovia. Boli sme svedkami nezabudnuteľnej finálovej série play-off proti Komárnu, v ktorej videli vypredané športové haly náš neuveriteľný obrat z 1:3 na 4:3. V lete sme vyplnili pauzu medzi dvoma sezónami historický prvým letným kinom s Patriotmi na nádvorí levického hradu. Druhý rok po sebe sme na seba zobrali rolu reprezentanta slovenského klubového basketbalu na medzinárodnej scéne. Áno, duel proti Larnake v tureckej Antalyi nie je to, na čo budeme radi spomínať, je to však pre nás poučenie a aj motivácia do ďalšej tvrdej práce. Na jeseň sme vo FIBA Europe Cup „schytali“ veľmi ťažkú skupinu. Tá nám ukázala naše rezervy, ale aj to, že rozdiel medzi nami a družstvami, ktoré pravidelne postupujú do TOP-16 vo FIBA Europe Cup nie je až tak veľký a veľakrát je to aj troche šťastia, čo sme na vlastnej koži zažili v sezóne 2022/23. V domácej súťaži sme po jej polovici na prvom mieste tabuľky, hoci sme niektoré zápasy stratili a niektoré vyhrali aj so šťastím. Stále platí, že motivácia tímov v lige je na súboje proti nám dvojnásobná (čo je skvelé). V čase keď sme bojovali s početnou maródkou a cestovali tisícky kilometrov po Európe to bolo fakt náročné ustáť si doma pozíciu lídra a vybojovať si najlepšiu východiskovú pozíciu pred Česko-slovenským pohárom, ktorý nás vo februári čaká. Podarilo sa.

Počas roku 2023 sme dosiahli niekoľko míľnikov, na ktoré sme fakt hrdí. Neuveriteľných 34 priamych TV prenosov z našich zápasov na RTVS Šport a JOJ Šport sa zapíše do histórie nášho klubu. Je to veľký darček pre všetkých našich partnerov (ich počet neustále rastie), ktorí stoja za nami a my sme mohli odprezentovať ich logá na dresoch, či reklamných banneroch počas týchto TV zápasov. Naše domáce zápasy videlo v roku 2023 takmer 43 000 fanúšikov, čo dáva priemer blížiaci sa k číslu 1400 na zápas. Mali sme vypredané finále proti Komárnu s 2350 fanúšikmi v hale, a ďalším možno dvoma tisíckami neuspokojených, ktorí sa žiaľ do haly už nezmestili… Návštevnosť má u nás stúpajúcu krivku, čomu sa veľmi tešíme a je to pre nás záväzok tvoriť ešte lepší obsah okolo samotného zápasu. Hrdí sme aj na projekt „Zober svoju bandu na basket“, vďaka ktorému navštívili naše domáce zápasy v roku 2023 takmer 5000 školákov. Spoluprácu so školami, ako aj s mládežníckym klubom ŠBK Junior Levice berieme ako naše posolstvo, ako súčasť našej práce. Chceme byť pozitívnym vzorom pre mládež, chceme ju vtiahnuť do diania, vytiahnuť z detských izieb na športoviská, ukázať jej vzory a cestu za úspechom.

A čo nás čaká v roku 2024?

Vo februári dlho očakávaná účasť na Česko-slovenskom pohári v Prahe, kde chceme čo najlepšie spolu s ďalšími troma klubmi reprezentovať mužský klubový basketbal na Slovensku. V marci Patriot Party aká tu ešte nebola. Čaká nás boj o čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred play-off a následne túžba pretaviť túto dobre rozbehnutú sezónu v zlatý hattrick. Medzitým každodenná tvrdá práca na zabezpečenie klubu a príprava tímu na sezónu 2024/25, v ktorej budeme chcieť v Európe urobiť ďalší krok v pred. Dôležitým momentom pre nás bude plánovaná letná investícia do infraštruktúry športovej haly tak, aby sme aj naďalej mohli prinášať do Levíc najlepšie športové momenty a skvelé zážitky pre Vás všetkých.

Patrioti ďakujeme Vám, že ste s nami v dobrom aj zlom. Inak by to celé nemalo žiadny zmysel. Berieme Vás ako rodinu, ako súčasť klubu, ktorý robí skvelú reklamu svojmu mestu a regiónu. Prajeme Vám veľa zdravia a veľa šťastných a radostných chvíľ prežitých s nami aj v roku 2024!

Vedenie BK Patrioti Levice

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice