5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLHladký triumf v derby pre Patriotov

24. januára 2024

Levičania zvládli úlohu favorita a hoci v prvom polčase výkonom neoslnili, po prestávke zapli na vyšší rýchlostný stupeň a ukázali fanúšikom aj niekoľko pekných akcií. Do hry sa dostalo všetkých dvanásť hráčov, nepríjemný moment prišiel na záver tretej desaťminútovky keď sa zranil David Abrhám. O tom, aké vážne jeho zranenie bude ukážu až najbližšie dni.

Levičania privítajú v sobotu opäť na svojej palubovke aktuálne druhý tím tabuľky MBK Baník Handlová.

Patrioti Levice – Slávia SPU Nitra 82:51 (23:15, 12:13, 29:9, 18:14)

Patrioti: Adaway 16, Wheeler 15, Howard 13, Abrhám a Kováč po 7 (Vrbica 7, Bojanovský a Solčánsky po 6, Chaban 4, D. Kneževič 1, Krajčovič a Tončík 0)

Nitra: J. Vojtek a Urban po 14, Mello-Klein a Kotásek po 9, Mäsiar 0 (Kobulnický 3, Tchúr 2, L. Foltín a Linder 0)

TH: 15/12 – 13/8, Fauly: 16 – 17, Trojky: 6 – 7, Rozhodovali: Ženiš, Bartoš, Bullo

Divákov: 1100

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Nepekný prvý polčas, ale malo to viacero dôvodov a potrebovali sme určité veci vyskúšať. Na konci dňa sme ten zápas vyhrali, ale mrzí ma moment, kedy sa David zranil. Verím, že budeme pripravení na ďalší zápas, tak ako chceme.”

Samuel Solčánsky, hráč Patriotov: “Nastúpili sme proti Nitre. Vedeli sme, akého máme súpera a išli sme do zápasu s rešpektom. Dávali sme si pozor na to, čo hrajú a ako bránia. Myslím si, že sme to zvládli, aj keď možno ten prvý polčas vyzeral všelijako. Do druhého polčasu sme išli so 100% nasadením a vychádzalo nám všetko, čo sme chceli.”

Ľubomír Urban, tréner Nitry: “Myslím si, že výsledok pre nás nie je až tak dôležitý. Pre nás je dôležitá skúsenosť, hrať s dobrým tímom a hlavne v kvalitnej obrane fyzickej hry, boli pre nás Levice neriešiteľným sústom. My sme radi za každú príležitosť a sme radi aj za túto. Rešpektujeme pomery na oboch stranách.”

Jakub Kobulnický, hráč Nitry: “Z našej strany bol prvý polčas celkom v poriadku. Práve v šatni sme si hovorili, že pozor na tú tretiu štvrtinu, v ktorej Levice udreli v plnej sile a ukázali nám európsky basketbal ako sa má hrať a ja im gratulujem k víťazstvu.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice