1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti pridali do svojej série výhru č. 8, doma zdolali Handlovú

12. decembra 2020by Laci Garaj

Levičania zaznamenali už ôsme víťazstvo za sebou, čím potvrdili status najlepšieho družstva SBL. V 20. kole zdolali na domácej palubovke Handlovú 91:79.

Úspešnou „and-one“ akciou otvoril Abrhám bodový účet stretnutia. Zečevič na to síce odpovedal 6 bodmi v rade, ale potom sa opäť dostali do vedenia domáci. V útoku hrali Patrioti s ľahkosťou, darilo sa im a už v 7. minúte vyhrávali dvojciferným rozdielom – 20:10. V defenzíve mali síce párkrát voľné dvierka, ale prvú štvrtinu vyhrali 29:18. Aj v druhej časti to bol rýchly basketbal, expresne sa zakončovalo a z oboch strán to boli strelecké preteky. Levičania mierne poľavili v hre, čím vrátili Handlovú čiastočne do hry. Veci sa však neskôr vrátili do normálu, vysoká úspešnosť aj z priestoru pod košom priniesla po prvom polčase priaznivý stav 52:39.

Patrioti mali vynikajúci vstup aj po prestávke, zaznamenali 10 bodov v rade a takmer štyri minúty nepustili súpera k žiadnemu bodu. Tretia štvrtina bola v znamení striedania lepších a horších úsekov na domácej strane, ale dvojciferné vedenie zostávalo v platnosti. Do záverečnej časti sa išlo za stavu 74:62. V štvrtej 10-minútovke to zo strany Levíc nebol z počiatku ideálny výkon, dlhé minúty držali hostí v nádeji na dramatizáciu. V správnej chvíli však zabrali a bez výraznejších problémov kontrovali koncovku zápasu. Levické víťazstvo č. 8 v rade sa proti Handlovej zrodilo po výsledku 91:79.

SBL 2020/2021 – 20. kolo:

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová 91:79 (29:18, 23:21, 22:23, 17:17)

Levice: Bojanovský 22, Juríček 13, Wade-Chatman 12, Krajčovič 8, Abrhám 3 (Černokojev 15, Volárik 12, Danielič 6, Chaban 0)

Handlová: Zečevič 18, Hlivák a Vicentič po 10, Bulatovič 2, Mátych 0 (Rakočevič 14, Jašš 11, Jankovič a Stehlík po 5, Krčmárik 4, Dolník 0)

TH: 21/16 – 16/11, Fauly: 18 – 24, Trojky: 9 – 12, Rozhodovali: Tomašovič, Šarišský, Ribakovs

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Sme určite radi za víťazstvo. Trošku ma mrzí, že obidva tímy nedohrali v najsilnejšom zložení. Každé víťazstvo sa však ráta. My musíme pokračovať ďalej, zostať koncentrovaní počas celého zápasu. Viackrát sme si vybudovali už taký náskok, aby sme ho mohli zápas kontrolovať, ale laxnosťou, či už v obrane alebo v útoku, sme vždy nechali Handlovú ešte pomýšľať na to, aby sa doťahovala.“

Boris Bojanovský, hráč Levíc: Som rád, že sme v podstatu od začiatku kontrolovali zápas, ale myslím si, že Handlová podala sympatický výkon. Celé stretnutie sa nevzdali, stále sa doťahovali a nenechali nás ľahko vyhrať. V stredu s nimi hráme opäť, musíme sa pripraviť na trochu ťažší zápas, keďže hráme u nich.“

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: „Na to, ako sme vyzerali a v akej ťažkej situácii sme, to bolo veľmi dobré z pohľadu energie. Levice sú stále v tréningu, nie je ľahké s nimi hrať hore-dole. V niektorých momentoch sme ukázali pekný basketbal, ešte keď vieme, že sme v prvej štvrtine zostali bez najlepšieho hráča. Aj mladí hráči sa chytili, môžeme byť spokojní. Dostaneme sa na rozdiel 8 – 9 bodov, tak vždy máme nejakú tmu v hlave a urobíme dve veci, ktoré vždy robíme. Keby urobíme aspoň jednu, tak by sme boli spokojní, že napredujeme. Stále sa nám stávajú tie isté veci pri výpadkoch. Gratulujem Leviciam, vidíme sa v stredu. My musíme v pondelok bojovať, uvidíme ako sa zotavíme. Dali sme do toho veľa energie, chceli sme možno viac rotovať. Žiaľ, kvôli zraneniam Krčmárika a Bulatoviča museli niektorí hráči potiahnuť viac.“

Dalibor Hlivák, hráč Handlovej: „Bol to ťažký zápas, 40 minút nás tlačili. Levice majú kvalitný tím. My sme nechali na ihrisku všetko, celé stretnutie sme bojovali. Mrzí nás to, mohli sme pomýšľať aj na víťazstvo. V obrane sme urobili zopár chýb, ktoré nás stáli víťazstvo. Vždy to súper natiahol na 10 – 15 bodov, na konci nám už došli sily. Nevedeli sme to stiahnuť pod 10 bodov.“