4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičanov čaká dvojitá porcia Handlovej, najskôr ju privítajú doma

11. decembra 2020by Laci Garaj

Patriotov Levice čaká v krátkom čase dvakrát ten istý súper – Handlová. Najskôr ju v rámci 20. kola Slovenskej basketbalovej ligy privítajú na svojej palubovke. 

SBL 2020/2021 – 20. kolo:

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová (sobota 11. decembra, 20.00 h)

K zápasu: Prvý proti poslednému, jeden chce natiahnuť svoju víťaznú sériu, druhý ukončiť šnúru prehier. Levice si poradili s nahusteným programom nad očakávania, najskôr zvládli s Lučencom bitku o druhé miesto a po 48 hodinách uspeli aj v priamom súboji o prvé miesto. Rytierov zdolali doma (76:55) a vo svojom prostredí plánujú pokračovať v ťažení. Klub oznámil navyše angažovanie Američania Tre’Dariusa McCalluma, zareagoval tak na dlhodobejšie absencie Martina Bachana a Patrika Pažického. „Neočakávam ľahký zápas, aj keď postavenie v tabuľke to možno hovorí. Musíme sa na stretnutie zodpovedne pripraviť a kvalitne, agresívne brániť ako v predchádzajúcich zápasoch. Ak to splníme, tak si myslím, že máme veľmi dobrú šancu na to, aby sme vyhrali,“ vyhlásil rozohrávač Patriotov Martin Danielič. 

Handlová je naproti tomu v diametrálne odlišnej situácii, dve prehry v rade nezostali bez odozvy. Hlavne domáce zaváhanie s Interom (76:95) prinieslo mimoriadne kritické ohlasy od trénera a prezidenta klubu. “Baníci” sa totiž opäť prepadli na poslednú pozíciu a ich tabuľkoví rivali si zároveň vytvorili menší náskok. Z tohto pohľadu musia čo najskôr a pravidelne bodovať. Ďalšia šanca je práve v Leviciach, kde budú chcieť aj oni zmazať nulu z kolónky výhier vonku. “Čaká nás zápas proti lídrovi tabuľky a dva dni na to budeme hostiť Prievidzu. Preto je dôležité, aby sme pozitívne nastavili myslenie a nesmieme psychicky upadnúť. Do stretnutia musíme vložiť dvojnásobne vyššiu energiu, ako v predchádzajúcich zápasoch. Iba tak môžeme pomýšľať na dobrý výsledok. A práve solídny výkon na palubovke Levíc nám môže dvihnúť sebavedomie pred pondelkovým baníckym derby. Verím, že z Levíc budeme odchádzať spokojní. Čaká nás náročný týždeň a na výhovorky nie je čas. Musíme sa vrátiť k vyrovnaným výkonom a ukázať, že sme nezabudli hrať dobrý basketbal,” prezradil tréner MBK Danilo Rakočevič.

Aktuálne info: Voľná streda prišla Levičanom vhod, po náročnom programe bol čas trochu poliečiť boľačky a pripraviť sa na ďalšie zápasy. Skvelú formu treba podporiť zodpovedným výkonom od úvodu zápasu, lebo aj prvý vzájomný zápas v Leviciach proti Handlovej ukázal skúsenosti a kvalitu súpera. Na zápas bude pripravených všetkých desať zdravých hráčov aktuálneho kádra Patriotov. Zápas dnes začína o 20.00 hod., sledovať ho môžete na huste.tv.

 

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Artjoms Ribakovs

Na čo sa zamerať: Dá sa očakávať atraktívny súboj najlepších rozohrávačov ligy – Šimona Krajčoviča s Goranom Bulatovičom. Kto bude lepšie dirigovať hru svojho tímu?

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice