4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti odložili aj súboj proti Svitu

28. januára 2021

Ako sme Vás už informovali, koronavírus prenikol v priebehu minulého týždňa aj do nášho tímu. Situácia v družstve sa počas týždňa nezlepšovala, ba práve naopak, postupne sa medzi pozitívnych dostali ďalší hráči. V tréningovom procese tak ostala len pätica hráčov (traja z nich už chorobu prekonali) a bolo jasné, že Levičania neodohrajú ani plánovaný sobotný duel proti Svitu.

„Počas celého týždňa sme boli v kontakte s chalanmi, ktorí boli pozitívne testovaní. Našťastie, priebeh ochorenia nebol nejak extrémne dramatický, chalani stratili chuť a čuch, niektorí mali bolesti hlavy, či pocit chrípky. U jedného hráča sa objavili vyššie horúčky prvé tri dni”, hovorí generálny manažér klubu Ladislav Garaj.

Vírus postupne zasiahol takmer celý tím žlto-zelených, našťastie ten počet vynechaných zápasov nie je až taký veľký, aby bol dôvod na paniku. „Tí hráči, ktorí ochoreli medzi prvými končia karanténu počas víkendu. Uvidíme v akom stave sa vrátia a či sa budú vedieť hneď zapojiť plnohodnotne do tréningového procesu, ďalší by sa postupne mali pridať začiatkom budúceho týždňa. Najneskôr v nedeľu musíme spraviť rozhodnutie, či sme schopní odohrať stredajší zápas proti Prievidzi na domácej palubovke“, doplnil generálny manažér Levičanov.

Do reprezentačnej prestávky by mali Levičania odohrať ešte tri zápasy:

3.2 Patrioti Levice – BC Prievidza

6.2 Inter Bratislava – Patrioti Levice

10.2 Patrioti Levice – BK Sp. Nová Ves

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice