4x Majster Slovenska
1x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti odložili aj súboj proti Svitu

28. januára 2021by Laci Garaj

Ako sme Vás už informovali, koronavírus prenikol v priebehu minulého týždňa aj do nášho tímu. Situácia v družstve sa počas týždňa nezlepšovala, ba práve naopak, postupne sa medzi pozitívnych dostali ďalší hráči. V tréningovom procese tak ostala len pätica hráčov (traja z nich už chorobu prekonali) a bolo jasné, že Levičania neodohrajú ani plánovaný sobotný duel proti Svitu.

„Počas celého týždňa sme boli v kontakte s chalanmi, ktorí boli pozitívne testovaní. Našťastie, priebeh ochorenia nebol nejak extrémne dramatický, chalani stratili chuť a čuch, niektorí mali bolesti hlavy, či pocit chrípky. U jedného hráča sa objavili vyššie horúčky prvé tri dni“, hovorí generálny manažér klubu Ladislav Garaj.

Vírus postupne zasiahol takmer celý tím žlto-zelených, našťastie ten počet vynechaných zápasov nie je až taký veľký, aby bol dôvod na paniku. „Tí hráči, ktorí ochoreli medzi prvými končia karanténu počas víkendu. Uvidíme v akom stave sa vrátia a či sa budú vedieť hneď zapojiť plnohodnotne do tréningového procesu, ďalší by sa postupne mali pridať začiatkom budúceho týždňa. Najneskôr v nedeľu musíme spraviť rozhodnutie, či sme schopní odohrať stredajší zápas proti Prievidzi na domácej palubovke“, doplnil generálny manažér Levičanov.

Do reprezentačnej prestávky by mali Levičania odohrať ešte tri zápasy:

3.2 Patrioti Levice – BC Prievidza

6.2 Inter Bratislava – Patrioti Levice

10.2 Patrioti Levice – BK Sp. Nová Ves

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice