4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti v karanténe, zápas v Prievidzi odložený

23. januára 2021

V stredu 27.januára mali Patrioti absolvovať dohrávku 22.kola na palubovke Prievidzi. Zápas je však opäť preložený, tentokrát na žiadosť Levičanov.

Hoci počas týždňa mali žlto-zelení zápasové voľno, absolvovali v stredu pravidelné testovanie tímu na Covid-19. Testovanie bolo robené preventívne aj z dôvodu, že niektorí hráči mali mierne príznaky nachladnutia. Antigénové testy ukázali tri pozitívne prípady v tíme, u ďalšieho hráča boli badať príznaky hoci výsledok testu bol negatívny. Títo štyria hráči smerovali okamžite do karantény. Prekvapením bolo, že následne urobené PCR testy  nepreukázali pozitivitu ani u jedného z troch testovaných, hoci dvaja mali príznaky – stratu chuti a čuchu. Medzitým ale ochorel ďalší hráč a družstvo zastavilo tréningový proces. V pondelok budú znova všetci hráči a realizačný tím otestovaní, aby sa ukázal reálny aktuálny zdravotný stav tímu.

Z preventívnych dôvodov je zatiaľ zrušený stredajší zápas v Prievidzi. O tom, či Levičania odohrajú sobotný domáci duel proti Svitu viac napovie pondelkové testovanie a aktuálny zdravotný stav v tíme.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice