4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti odkladajú ďalší zápas, návrat až v sobotu na Interi

1. februára 2021

Patrioti musia kvôli pandémii v tíme odložiť aj stredajší súboj proti Prievidzi. Zdravotný stav v tíme sa nezlepšil natoľko, aby boli schopní odohrať tento duel s dostatočným počtom hráčov. Do zápasového kolotoča sa tak Levičania vrátia sobotným duelom na palubovke bratislavského Interu.

„Počas víkendu sme si naplánovali tri tréningy, keďže sme chceli vidieť aktuálny stav družstva a v prípade, že by to vyzeralo s tímom dobre, chceli sme sa začať pripravovať na stredajší duel proti Prievidzi. Hoci sa do tréningového procesu vrátili prví dvaja hráči po karanténe, pred víkendom ďalší dvaja na maródku pribudli a tak sme si veľmi nepolepšili. Návrat ďalších dvoch chalanov z karantény je plánovaný na utorok. Do soboty sa verím že dáme ako-tak dokopy, aby sme na ťažký zápas proti rozbehnutému Interu boli pripravení“, povedal o aktuálnej situácii v tíme generálny manažér Patriotov Ladislav Garaj.

Pandémia si postupne prešla takmer celým tímom, vyhla sa jej len dvojica hráčov. Do reprezentačnej prestávky odohrajú Patrioti okrem súboja na Interi ešte domáci zápas proti Spišiakom. V marci, resp. do polovice apríla kedy štartuje play-off, ich budú v nabitom kalendári čakať ešte štyri dohrávky, dvakrát proti Svitu a dvakrát proti Prievidzi.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice