Niké SBLLevičania sú späť, na úvod ich po prestávke čaká Inter

5. februára 2021by Laci Garaj

Po troch týždňoch môžeme hrdo hlásiť, Levičania sú späť a pripravení opäť hrať. Na úvod po vynútenej prestávke ich však nečaká vôbec nič jednoduché, v rámci 30. kola SBL totiž cestujú na palubovku rozbehnutého Interu Bratislava.

SBL 2020/2021 – 30. kolo (sobota 6. februára o 18.00 h):

Inter Bratislava – Patrioti Levice

K zápasu: Inter má v krátkom čase možnosť druhýkrát v rade zosadiť družstvo z čela SBL. Až takúto moc má bratislavský celok, ktorý v stredu večer zdolal Spišských Rytierov (89:84). “Žlto-čierni” pokračujú v skvelých výkonoch a pomaly, ale isto klopú na dvere najlepšej trojky. Spomedzi všetkých tímov majú jasne najlepšiu fazónu, keď sa k tomu pridá vynikajúca bilancia doma (10-2) a fakt, že pod novým trénerom na Pasienkoch ešte body nestratili, tak máme zajednané na kvalitnú konfrontáciu. “Stačí rozobrať zápas proti Spišskej Novej Vsi a ukázať, že náš predošlý súper tiež dva týždne nehral a nemal zápasový rytmus. Je to naša práca. Nebojte sa, postaráme sa, aby hráči neuvažovali, že Levice sú po korone. My musíme robiť svoje veci a makať,” vyhlásil tréner Oleg Meleščenko.

Takmer mesiac trvala vynútená prestávka Patriotov. V dôsledku nej museli byť odložené dva zápasy s Prievidzou a jeden so Svitom. Ako informoval oficiálny klubový web, koronavírusom si prešlo takmer kompletné družstvo Levíc. Ako sa to na nich podpíše, to ukáže až samotné dianie na palubovke. Doteraz sa družstvá pri návrate poväčšinou trápili, ale minimálne Prievidza zvládla hrať dokonca lepšie, ako pred pauzou. Motivácia pre zverencov trénera Michala Madzina je zrejmá, vďaka súhre viacerých okolností sú opäť lídrom SBL a radi by si toto postavenie udržali. “Po dlhšej prestávke sa musíme čo najrýchlejšie dostať do formy, lebo liga je celkom vyrovnaná a každý bod je dôležitý. Inter hrá od zmeny trénera hlavne doma veľmi dobre, takže je na nás, aby sme ich zlomili a opäť tam vyhrali,” vyjadril sa pivot Boris Bojanovský.

Kto píska: Martin Margala, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš

Na čo sa zamerať: Tentoraz sa nezameriame na špecifický súboj, ale na zápas ako taký. Inter hrá o udržanie domácej neporaziteľnosti pod taktovkou Meleščenka a zároveň o natiahnutie víťaznej série na päť zápasov. Levice sa pokúsia zlomiť neúspešnú sériu z januára, kedy prehrali 4 z 5 zápasov. Zároveň sa chcú revanšovať za prehru s týmto súperom na ich palubovke a tiež si udržať prvé miesto v tabuľke.

Aktuálne info: Po nútenej korona pauze sa Levičania počas týždňa postupne zapájali do tréningového procesu. Tréningový výpadok, ale aj príznaky po chorobe bolo síce na nich cítiť, nič to však nemení na odhodlaní družstva vrátiť sa do zápasového kolotoča víťazstvom. Čaká nás tím s aktuálne najlepšou formou, dvakrát sme už ale v tejto sezóne v Bratislave zvíťazili a v sobotu sa o to pokúsime po tretíkrát, už v takmer kompletnej zostave.