5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičania vybojovali triumf až v predĺžení

4. februára 2024

Tretí vzájomný zápas – druhýkrát predĺženie. Zdá sa, že vzájomné duely Levíc a Lučenca sú v tejto sezóne len pre silnejšie povahy. Kým v decembri mal v predĺžení viac šťastia Lučenec a doma vyhral o štyri body, tento krát si rovnaký triumf užili Patrioti. Tí mali proti skvelo hrajúcemu súperovi v závere riadnej hracej doby aj kus šťastia a do predĺženia ich dostal oboma premenenými trestnými hodmi dve sekundy pred koncom Ben Kováč. V predĺžení už mali viac síl Levičania a dramatický duel doviedli do víťazného konca. Opäť sa potvrdilo, aká je liga v tejto sezóne vyrovnaná a dramatická.

Patrioti Levice – BKM Lučenec 96:92 pp (20:21, 26:23, 19:24, 18:15 – 13:9)

Patrioti: Adaway a Wheeler po 23, Kováč a Vrbica po 18, Howard 6 (D. Kneževič 6, Bojanovský 2, Chaban, Krajčovič a Pažický 0)

Lučenec: Givance 22, V. Kneževič 18, Sherfield 17, Siládi 16, Ištok 0 (Sapiega 16, Zorvan 3, Skubeň 0)

TH: 19/15 – 16/10, Fauly: 21 – 20, Trojky: 11 – 12, Rozhodovali: Zubák, Uhrin, Bullo

Divákov: 1450

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Víťazstvo sa samozrejme ráta, dúfali sme, že to bude iným štýlom, a že si budeme vedieť ukontrolovať domáci zápas lepšie. Už druhý zápas s Lučencom sme hrali s predĺžením, ale verím, že tento duel nám ukázal cestu, že veci budeme robiť správnym spôsobom a som rád, že sme to zvládli víťazne.”

Ben Kováč, hráč Patriotov: “Myslím si, že veľmi zlý zápas. Dostali sme ľahké koše a zle sme bránili. V prvom polčase celkom vysoké skóre, no teraz po predĺžení sa to celkom dá. Stále boli nejaké fázy a momenty, ktoré sme nejako zaspali, ale myslím, že my sme vyhrali hlavou. Bol to veľmi ťažký zápas, ale nechcem povedať, že sme si to zaslúžili, lebo to mohlo byť 50 na 50, ale musíme byť spokojní s tým, že sme vyhrali. Máme veľa vecí, v ktorých sa musíme zlepšiť. Sobotu ideme do Spišskej, to bude veľmi ťažký zápas a potom sa pripravujeme do Prahy.”

Jordi Guárdia, tréner Lučenca: “Hlavné je, čo by som chcel povedať, že ďakujem mojím hráčom, spravili dobrú robotu. Celý čas bol zápas vyrovnaný, čoho dôkazom je aj predĺženie. Myslím si, že individuálne kvality niektorých hráčov Levíc rozhodli zápas. Aj keď sme prehrali, tak po tomto zápase mám dobrý pocit. V tvrdej práci musíme ďalej pokračovať.”

Jakub Jozef Ištok, hráč Lučenca: “Do tohto zápasu sme šli s veľkou snahou a snažili sme sa makať od začiatku stretnutia. Do polčasu sme bojovali ako sa dalo, v druhom polčase sme stále siahali na víťazstvo. Ku koncu bohužiaľ vyhral ten lepší.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice