5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLOstrý štart dnes proti Spišiakom!

21. septembra 2023

Basketbalovú sezónu 2023/24 odštartuje na Slovensku súboj majstra a víťaza základnej časti z minulého ročníka. Lepší úvod súťaže si fanúšikovia nemohli ani želať. Medzi oboma tímami navyše panuje dlhodobá rivalita, čo dodá televíznemu súboju ešte o čosi naviac. 

Náš dnešný súper prešiel počas leta podobnými zmenami ako náš tím. Spišiaci vymenili po sezóne kompletnú legionársku štvoricu, domáca kostra tímu ale ostala po kope. V príprave odohrali Rytieri dobré zápasy proti silným tímom a v novej sezóne s nimi treba opäť počítať v boji o medaile. “Prvý zápas sezóny a hneď na palubovke majstra a najväčšieho ašpiranta na titul, je pre nás obrovskou výzvou. Samozrejme, že sa na stretnutie tešíme, prípravy bolo dosť, je načase začať ostrú sezónu. Do Levíc cestujeme s víťaznými ambíciami, no sme nohami pevne na zemi, vieme, že nás čaká súper zvučného rangu. Ideme však zabojovať a verím, že ukážeme poctivý a účelný basketbal,” uviedol kapitán Tomáš Mrviš. 

Pre Levičanov je dnešný predohrávaný súboj úvodného kola Niké SBL generálkou na pondelkový štart kvalifikácie Ligy Majstrov. Do novej sezóny, na domácej palubovke a zrejme pred slušne zaplnenou halou budú chcieť Patrioti uspieť. Prípravné obdobie prinieslo lepšie, aj menej vydarené úseky zápasov, v tíme ale panuje dobrá nálada a družstvo sa už nevie dočkať prvého súťažného zápasu. “Čaká nás ostrý štart do nového ročníka, v šatni je to už cítiť, tešíme sa na to. Myslím si, že sme dobre pripravení, či už fyzicky, alebo aj po taktickej stránke. Veríme, že si do športovej haly nájde cestu veľa našich fanúšikov a na úvod sezóny uvidia kvalitný zápas, povedal pred zápasom kapitán Martin Bachan. Vrásky na čele robí trénerom zdravotný stav v tíme, o štarte niektorých opôr sa rozhodne zrejme až tesne pred zápasom. 

Program počas zápasu: Dnešný zápasový program vyplní vystúpenie tanečnej skupiny Unlimited, počas dňa bude prebiehať zdieľačková súťaž na FB Patrioti Levice, nebude chýbať fanshop a tiež Cloetta upratovacia čata v polčasovej prestávke.

Organizačné pokyny: Vstupenky sú ešte stále v predaji online tu, v Sýpke u Patriotov, alebo od 17.00 aj v pokladni Športovej haly. Ak ste si zatiaľ nevyzdvihli svoju permanentku, môžete tak spraviť aj dnes počas dňa po dohovore na t.č.0903348850, prípadne pred zápasom vedľa hlavnej pokladni v čase od 17.00 do 17.40. V prípade ak Vaše miesto nebude označené, alebo je na permanentke nejaká chyba, kontaktujte nás v piatok na t.č.0903348850. K dispozícii sú aj zvýhodnené vstupenky pre mládež do 18 rokov, minimálny odber je 5ks, cena 2,-Eur/kus – objednávka nutná vopred zaslaním sms na t.č. 0903348850.

18.00 PATRIOTI LEVICE – SPIŠSKÍ RYTIERI

Rozhodujú: Zdenko Zubák, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš 

štatistický prenos

Video prenos: RTVS ŠPORT a NIKÉ TV

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice