4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLÚspešný vstup do novej sezóny

22. septembra 2023

Patrioti zaznamenali úspešný štart do nového ročníka Niké SBL. Vo svojom prvom zápase zdolali Spišských Rytierov rozdielom pätnástich bodov. 

 

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri 89:74 (23:21, 27:13, 13:26, 26:14)

Patrioti: Adaway 30, Bachan 11, Wheeler 7, D. Kneževič 4, Bojanovský 2 (Howard 15, Kaukiainen 11, Kováč 7, Krajčovič 2, Chaban, Pažický a Solčánsky 0)

Rytieri: Smith 22, Fusek 12, Kigab 11, Mrviš a Pipkins po 6 (Hlivák 6, Reeves 5, Antoni 4, Zuščák 2)

TH: 13/11 – 14/7, Fauly: 16 – 16, Trojky: 18 – 11, Rozhodovali: Zubák, Bara, Bartoš

Divákov: 1100

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: Som rád za energiu a za to, ako sme odohrali prvý domáci zápas sezóny. Boli sme nastavení správne a išli sme si, myslím, za zaslúženým víťazstvom. Samozrejme, ľahšie sa hrám keď nám v útoku padnú strely, no verím, že máme na to tím, aby to nebol jednorázový večer, ktorý takto odohráme. Verím, že sme sa dobre nastavili, a že pôjdeme s pozitívnou a sebavedomou náladou do Turecka.”

Martin Bachan, hráč Patriotov: “Sme radi, že sa nám tento zápas podarilo vyhrať. Predsa tie prvé zápasy sú také rozpačité, ale myslím si, že sme celkom dobre bránili a to bol kľúč zápasu. Týmto sa nám otvorili nejaké pozície v útoku, čo sme dokázali premeniť a verím, že takto budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch.”

Teo Hojč, tréner Rytierov: “Gratulujem Leviciam, ukázali, že majú na túto ligu až veľkú kvalitu. Hrali pekný basketbal a zaslúžene vyhrali. My sme sa vo väčšine momentoch trápili, ale mali sme aj dobré momenty. Sme ešte veľmi ďaleko od toho, čo by sme chceli hrať, musíme sa zavrieť do haly a veľa trénovať.”

Dalibor Hlivák, hráč Rytierov: “Prvý polčas sme mali problém s útočným doskokom, súperovi sme dali veľký priestor a tam natiahol výsledok. Druhý polčas sme sa síce vrátili, ale potom sa ukázala kvalita Levíc a my sme znova v obrane úplne vypadli. Na začiatku štvrtej štvrtiny sme odišli koncentráciou a dovolili sme Leviciam odskočiť na 10 bodov, potom sme sa už ťažko vracali do zápasu.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice