InéTesná prehra na záver prípravy

15. septembra 2023

Posledný prípravný zápas Patriotov skončil tesnou prehrou zverencov Michala Madzina. Bola to výborná príprava pred ostrým vstupom do novej sezóny.

Súper potvrdil dobrú formu v príprave a hneď v úvode ušiel Patriotom na desať bodový rozdiel 16:6. Levičania sa dlho strelecky trápili proti dobre organizovanej obrasúpera a v ich hre chýbal pokoj a presné zakončenia akcií. Po prestriedaní sa náš tím priblížil na trojbodový rozdiel na konci prvej desaťminútovky, v tej druhej ale opäť dominoval súper. Vedený skvelo hrajúcim Lopezom (16 bodov v 1.polčase) si postupne vypracoval až 16 bodový náskok. Na polčasovú prestávku išiel domáci tím s vedením 43:29.

V tretej štvrtine Levičania podstatne zlepšili hru v útoku. Rozstrieľal sa Jalen Adaway, domáci tím ale dokázal takmer vždy odpovedať a tak aj napriek 26 bodom nášho tímu počas tretej desaťminútovky viedli domáci stále 9-bodovým rozdielom 74:65. Levičanom sa dlho nedarilo vrátiť sa do zápasu, v závere však zvyšovali tlak a v poslednej minúte išli prvýkrát do vedenia. To ale následne stratili a hoci mali ešte poslednú strelu na vyrovnanie, domáci umným faulom prerušili hru a zaslúžene zvíťazili.

HONVÉD BUDAPEŠŤ – PATRIOTI LEVICE 81:79 (16:13, 43:29, 74:65)

HONVÉD: Lopez 28, Brown 17, Filipovic 16

PATRIOTI: Adaway 22, Abrhám 17, Wheeler 15, Kneževič 4, Howard 2 (Kaukiainen 11, Bachan 8, Kováč 0)

TH: 15/13 – 8/13              Trojky: 4-15