4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLÚspešný dvojzápas s Komárnom, Patrioti s desiatou výhrou po sebe

5. januára 2022

Levice potvrdili status najlepšieho tímu Niké SBL, v 17. kole uspeli na ihrisku Komárna a na svoje konto pridali už 10. víťazstvo za sebou. 

Patrioti nastúpili do druhého regionálneho derby po sebe s úplne odlišnou základnou zostavou, ani to im však nezabránilo k tomu, aby sa okamžite ujali vedenia 11:2. To im dodalo hernú pohodu, opäť sa v pozitívnom svetle javilo duo Kotásek a Volárik. Už v prvej štvrtine sa podarilo vypracovať dvojciferný náskok, ale v útočne ladenom basketbale sa dostalo k slovu aj Komárno. Domáci hrozili z diaľky, neustále sa pokúšali znižovať manko. „Žlto-zelení“ viedli po prvej časti 30:23. Druhá perióda by sa dala charakterizovať hernými úsekmi, v ktorých Patrioti strácali koncentráciu. Komárno z toho ťažilo a neraz sa dotiahlo na rozdiel jedného útoku. Vždy sa však našiel niekto, kto dokázal v dôležitých okamihoch dať kôš. V druhej časti to bol napríklad Chaban. Aj jeho zásluhou hostia vyhrali prvý polčas 46:42.

Levičania vstúpili do druhého polčasu nie príliš koncentrovane, od Komárna inkasovali 5 bodov za sebou a po dlhom čase ich pustili do tesného vedenia. Potom prišlo evidentné zlepšenie v defenzíve a razom bol späť dvojciferný náskok. Súperovi aj pod vplyvom veľkého nasadenia dochádzali sily, levický náskok sa neustále zvyšoval. V koncovke prišlo mierne poľavenie, ale pred poslednou časťou bol stav stále priaznivý – 62:54. Záverečná 10-minútovka priniesla podľa očakávania kvalitný basketbal a veľkú bojovnosť od oboch tímov. Komárno sa snažilo otočiť zápas, ale Levice dlho nedovoľovali dramatizáciu. Mohlo sa totiž spoľahnúť napríklad na spoluprácu Bachana s Freemanom. V koncovke navyše preukázali skúsenosti a pevné nervy, čo znamenalo zisk jubilejného desiateho víťazstva za sebou.

Niké SBL – 17. kolo:

BC Komárno – Patrioti Levice 73:80 (23:30, 19:16, 12:16, 19:18)

Komárno: Ross-Miller 20, Djordjevič 19, Johnson 15, Kádaši 2, Foltín 0 (Pipíška 13, Balogh 4, Danielič a Dolník 0)

Patrioti: Kotásek 17, Freeman 15, Bojanovský a Volárik po 11, Abrhám 7 (Bachan 12, Chaban 5, Juríček 2)

TH: 26/24 – 28/19, Fauly: 25 – 22, Trojky: 5 – 7, Rozhodovali: Kúkelčík, Zubák, Uhrin

Povedali po zápase:

Ladislav Stojanov, kapitán Komárna: “Určite nás ovplyvnila situácia z predchádzajúceho zápasu, ale toto sa v športe stáva. My sme k tomu postavili zodpovedne, hrali sme bez trénera, ja som bol radcom pre chalanov, odovzdával som im veci, na ktorých sme sa dohodli s trénerom. Chalani odviedli veľmi dobrú robotu, v ťažkých chvíľach sme nevedeli dať koše, z tohto Levice ťažili a doviedli zápas do víťazného konca.”

Martin Danielič, hráč Komárna: “Dali sme do zápasu dobrú energiu, viac sme však urobiť nevedeli. Hlavný rozdiel sa opäť ukázal na doskoku, ako aj v predošlých zápasoch. Prehrali sme o desať doskokov, čo znamená, že súper mal o to viac útokov. V takýchto vyrovnaných zápasoch práve aj takéto veci rozhodujú. Chýbali nám dvaja hráči, aj im chýbali dvaja hráči, žiaľ, prehrali sme. V sobotu je ďalší zápas, na ktorý sa potrebujeme pripraviť.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Celý zápas bol mimoriadne vyrovnaný, som nesmierne rád a teší ma, že chalani zabojovali, nechali energiu aj srdce na ihrisku. Bojovali jeden za druhého, toto je to hlavné, čo ma v tomto zápase potešilo.”

Boris Bojanovský, hráč Patriotov: “Nebol to jednoduchý zápas, Komárno celý zápas ‘hrýzlo’, napriek tomu, že oba tímy mali nejaké absencie. Som rád, že sme zápas vyhrali, pripravujeme sa na ďalší zápas a budeme sa snažiť pokračovať vo víťaznej sérii.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice