5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Napísali o násŠimon Krajčovič najlepším hráčom mesiaca december

1. januára 2022

V decembri ako jediný tím v lige nenašli premožiteľa a len potvrdili aktuálny status lídra Niké SBL. Reč je samozrejme o Patriotoch Levice, práve z tohto družstva je tiež „Peak hráč mesiaca“ december. Svojimi dlhodobými výkonmi si tento status vybojoval Šimon Krajčovič.

Peak hráč mesiaca december – Šimon Krajčovič (Patrioti Levice)

Záverečný mesiac roku 2021 priniesol pre mnohé tímy nabitý zápasový program, na čele sa však nič nemenilo. Levičania boli napokon v decembri jediným tímom, ktorý mal stopercentnú bilanciu a neokúsil chuť prehry. Postupne zdolali Svit, Prievidzu, Handlovú, Spišských Rytierov, Lučenec a Inter Bratislava. Zverenci trénera Michala Madzina majú aktuálne na konte 8 víťazstiev v rade, vďaka čomu sú lídrom Niké SBL. Systematická práca vedenia Patriotov, najmä so slovenskými basketbalistami, prináša svoj efekt. Aj keď idú často individuálne štatistiky bokom, vzhľadom na kolektívne poňatie hry, tak je stále možnosť nájsť výrazné osobnosti na súpiske tímu. Jednou takou je Šimon Krajčovič. Reprezentačný hráč a Peak hráč mesiaca december mal za sledované obdobie priemer 11 bodov, 4,7 doskoku, 7,3 asistencie a 1,5 zisku na zápas. V plus/mínus bodoch mal prirodzene kladnú hodnotu – +14,7 a priemerná užitočnosť dosahovala hodnotu 17,2.

Krajčovič patrí dlhodobo nielen k najlepším domácim hráčom ligy, ale aj celej súťaže. S priemerom necelých 12 bodov na zápas je tretím najlepším Slovákom v tejto kategórii, rovnaká pozícia mu patrí aj v užitočnosti (16,3). V doskokoch (4,9) mu patrí piata priečka medzi Slovákmi. Jeho doménou sú asistencie, s priemerom 6,4 je lídrom Niké SBL. V plus/mínus bodoch (+11,7) mu tiež patrí prvá priečka v rámci ligy. V ziskoch je na siedmej priečke (1,7). Spoľahlivosť preukazuje aj v streľbe – 49% za dva body, 34% za tri body a 85% z čiary trestných hodov.

„Cením si to. Vďaka ide všetkým spoluhráčom a trénerom. Je to vizitka našej spoločnej, tvrdej roboty,“ vyjadril sa Krajčovič.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice