5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNový rok otvárame derby v Komárne

6. januára 2023

Nový kalendárny rok otvárajú Patrioti Levice zápasom 17. kola Niké SBL na palubovke BC Komárno. 

Niké SBL 2022/2023 – 17. kolo (sobota 7. januára, 18.00 h):

BC Komárno – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Komárno sa prepadlo až na šiestu priečku, čo nie je pozícia, na ktorú by fanúšikovia po úspechu v minulej sezóne boli zvyknutí. Vuk Djordjevič v rozhovore pre náš web naznačil, že teraz sa to bude už len zlepšovať. Nový rok sa však pre “diablov” nezačal ideálne, na Spiši tesne prehrali (86:93). K dispozícii proti Rytierom nebol Miljan Markovič, jeho status pre derby je v tejto chvíli otázny. Motivácia zdolať úradujúceho šampióna a prerušiť dvojzápasové čakanie na výhru bude určite veľká. “Zápas by sme určite chceli odohrať lepšie, ako posledné stretnutie proti Spišskej. S Levicami sa nemôže stať taký výpadok, aký sme mali v prvej štvrtine posledného zápasu, pretože ťažko by sa nám vracalo do stretnutia proti takému súperovi, akým sú Levice. Majú podľa mňa najlepší tím v lige a najvyššie ambície. Stále nás však trápi maródka v mužstve. Už sme raz nad nimi vyhrali doma v tejto sezóne, nebolo by zlé to zopakovať,” vyhlásil Roman Skvašik. 

Situácia v tabuľke a výhra nad Interom (84:72) sa vyvinula tak, že Patrioti mierne strácajú na prvých Spišiakov, ale zároveň majú náskok na prenasledovateľov. Zdravotná situácia v družstve sa dlhším zápasovým voľnom zlepšila, k tomu sa konečne podarilo zaplniť aj voľné miesto na súpiske. Najmä do priestoru pod košom angažovali skúseného Američana Jamesa Padgetta, ktorý by mal práve v derby absolvovať debut za Levice. Pre zverencov trénera Michala Madzina je to zároveň dôležitý duel pred stretnutím Európskeho pohára FIBA doma proti Budiveľniku Kyjev. Komárno je veľmi nepríjemný súper. Hrá agresívnu obranu, na čo sa budeme musieť adaptovať. Od nášho posledného vzájomného zápasu ubehlo dosť času, počas ktorého sa súpiska súpera zmenila. Máme im čo oplácať, do Komárna ideme s jasným cieľom – vyhrať,” povedal Martin Bachan. 

Aktuálne info: Poriadny oddych a dobrú prípravu na derby si dopriali Patrioti tento týždeň. Po chorobe sa do tréningového procesu  vrátil  kapitán tímu Martin Bachan. V piatok na obed pricestoval do Levíc James Padgett, ktorý stihol s tímom absolvovať rýchle zoznámenie a večerný tréning. Zajtra by mal tento skúsený 31-ročný center absolvovať premiéru v našom tíme. Na derby sa chystá veľa fanúšikov z Levíc, fanbus je vypredaný, a my veríme, že aj s Vašou podporou vrátia Patrioti domácemu tímu tesnú dvojbodovú prehru z prvého vzájomného zápasu v tejto sezóne, ktorý sa hral rovnako v Komárne.

Delegácia rozhodcov:
  • Zdenko Tomašovič, Martin Margala, Marek Turčin
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice