4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyLevická súpiska opäť kompletná, pod kôš prichádza James Padgett

4. januára 2023

Miesto po Deshawnovi Freemanovi sa vedeniu Levíc konečne podarilo zaplniť. Dres Patriotov si oblečie 31-ročný Američan James Padgett.

Nová posila „žlto-zelených“ je už skúseným profesionálom, po európskych palubovkách behá od roku 2013. V kariére si vyskúšal aj ligu v Japonsku, Austrálii, ale aj napríklad tiež v Izraeli. Veľkú väčšinu uplynulých rokov strávil vo Švajčiarsku, kde sa vypracoval na jednu z hviezd súťaže, čo dokumentujú individuálne ocenenia, triumf v superpohári a ligovom pohári.

Padgett však má skúsenosti aj z Európskeho pohára FIBA, túto súťaž, ktorej súčasťou sú aj Levičania, hral s bulharským Rilski a švajčiarskym Fribourgom. Práve z tohto klubu Američan do Levíc prichádza, na medzinárodnej scéne mal priemer 13,5 bodu a 5 doskokov na zápas. V lige boli jeho čísla totožné, čo potvrdzuje jeho hernú stabilitu na palubovke. Prichádza k nám hráč, ktorý má skúsenosti a v Európe už niečo odohral. Očakávame, že svojimi schopnosťami, ale aj ľudsky rýchlo zapadne do tímu a že sa stane posilou hneď od prvých zápasov, v ktorých ho budeme vedieť využiť, vyjadril sa tréner Michal Madzin.

Dlhé hľadanie posily vysvetlil generálny manažér Ladislav Garaj: „Za mojej éry v mužskom basketbale som sa ešte nestretol s tak náročnou situáciou na trhu s hráčmi, ako teraz. Tri týždne sme intenzívne hľadali, riešili a snažili sa dotiahnuť hráča pod kôš, bolo to ale extrémne náročné, keďže podobných typov hráčov, ako bol Freeman, je voľných extrémne málo a navyše, okrem nás hľadali takýto typ hráča aj ďalšie kluby v Európe. Mali sme trochu aj smolu, pri niektorých hráčoch sme stratili čas a po niekoľkých dňoch našu ponuku odmietli. Už je to ale za nami a veríme, že James bude svojimi skúsenosťami a kvalitou prínosom pre náš tím. Spravíme všetko preto, aby sa s družstvom rozohral už v sobotu v Komárne a na stredajší duel proti Budiveľniku bol lepšie pripravený.“

Debut by mal Padgett absolvovať vo víkendovom ligovom zápase na palubovke Komárna.

Foto: fiba.basketball

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice