5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLučenec ukončil víťaznú sériu Levíc

20. decembra 2023

Patrioti nezvládli duel na palubovke lepšiaceho sa Lučenca a podľahli mu rozdielom štyroch bodov po predĺžení. Levičania boli  od začiatku druhej štvrtiny stále v miernom vedení, v momentoch keď ale mohli zápas definitívne zlomiť na svoju stranu, nepremenili niekoľko otvorených striel a v závere za to pykali. S nadšením bojujúci domáci tím dokázal v závere základnej hracej doby vyrovnať a keďže Adaway tento krát svoju poslednú strelu nepremenil, išlo sa do predĺženia. V ňom pokračovalo trápenie Patriotov v koncovke, čo domáci tím dokonale využil a na konto si pripísal cenný skal. Levičanom sa v priebehu stretnutia zranil Boris Bojanovský, do soboty by ale mal byť v poriadku.

BKM Lučenec – Patrioti Levice 88:84 pp (21:19, 20:30, 23:18, 18:15 – 6:2)

Lučenec: V. Kneževič 30, Givance 29, Siládi 10, Sherfield 5, Rákai 0 (Sapiega 11, Skubeň 3, Grenda 0)

Patrioti: Adaway 22, Abrhám 14, Wheeler 12, Kováč 9, Bojanovský 0 (Benson 14, Howard 13, Krajčovič 0)

TH: 14/11 – 18/13, Fauly: 17 – 18, Trojky: 9 – 5, Rozhodovali: Tomašovič, Karniš, Karnay

Povedali po zápase:

Jordi Guárdia, tréner Lučenca: “Nemám príliš veľa čo povedať. Chcem len zdôrazniť, že som spokojný so svojimi hráčmi. Bojujú v každom zápase bez ohľadu na to, aké sú naše okolnosti, toto víťazstvo si zaslúžili a dúfam, že si ho užijú. Je úžasné, keď dokážete zdolať, podľa mňa najlepší tím na Slovensku, keď dokážete takto vyhrať. Od štvrtka tu máme ďalšiu výzvu, ísť do Prievidze a vydať zo seba opäť maximum.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Gratulujem Lučencu k víťazstvu. Myslím si, že ten náskok, ktorý sme mali v priebehu zápasu, sme si mali rozumnejšie udržať. Takisto mali sme priestor na konci rozumnejšie vyriešiť poslednú situáciu, ale žiaľ, to je šport. Takto sa v tej rýchlosti dejú tie veci a je ľahké z vonku povedať riešenie, neurobili sme ho na ihrisku, musíme ísť ďalej. Lučenec sa nevzdával za žiadneho stavu a zaslúžene zvíťazil.”

David Abrhám, hráč Patriotov: “Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas, Lučenec hrá v dobrej forme, majú zlepšené výkony. My sme chceli zapracovať nášho nového hráča do systému, myslím, že sa nám to podarilo, ale bohužiaľ, na výhru to nestačilo. Domáci hrali fakt veľmi dobre, Kneževič aj Givance boli nezastaviteľní, nevedeli sme si s nimi dať rady. Gratulujem domácim k víťazstvu a my sa musíme poučiť z chýb, ktoré sme spravili a pokračovať v našej práci.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice