5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti hrajú dnes v Lučenci

20. decembra 2023

Dnes je na programe 18.kolo Niké SBL, ktoré uzatvorí prvú polovicu súťaže. Levičania v ňom cestujú na palubovku Lučenca, s ktorým si prehodili vzájomné zápasy z dôvodu futsalového zápasu reprezentácie Slovenska v našej športovej hale.

Náš dnešný súper pod vedením nového trénera Jordiho Guárdiu pookrial a po zlom úvode sezóny sa pomaly doťahuje na družstvá v strednej časti tabuľky. Lučenec naposledy prehral v prestrelke na palubovke Rytierov 90:102, na domácej pôde ale vyhral posledné štyri ligové zápasy, čo určite vzbudzuje rešpekt aj v tíme Patriotov. Naposledy prehrali „Pelikáni“ doma práve proti nášmu tímu, pri debute španielskeho trénera sme v Lučenci vyhrali vysoko 69:94, dnes sa ale čaká úplne iný zápas.

Patrioti ťahajú šesť zápasovú víťaznú sériu v Niké SBL, z toho päť zápasov odohrali na palubovkách súperov. Pohodu v tíme narušuje jedine nedobrý zdravotný stav hráčov. K dlhodobým maródom Bachanovi a Kneževičovi sa aktuálne pridali Pažický a Solčánsky. Do zostavy sa naopak vracia Rob Howard a premiéru v našom tíme si dnes odbije Casey Benson. Levičanov nečaká dnes v Lučenci nič jednoduché, cieľom je ale ukončiť prvú polovicu súťaže víťazstvom. “Poctivo sa pripravujeme na stredajší zápas. Postavenie v tabuľke neodzrkadľuje to, v akej forme momentálne Lučenec hrá a preto iba poctivý výkon počas celých 40 minút nám môže priniesť víťazstvo,” vyjadril sa Daniel Chaban.

18.00 BKM LUČENEC – PATRIOTI LEVICE

livestats  – livestream

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Peter Karniš, Vladimír Karnay

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice