1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Tipos SBLLigu sme odštartovali prehrou s Lučencom

2. októbra 2021

Po úspešnom vstupe do Alpsko-jadranského pohára, nevyšiel Patriotom Levice úvod do diania v Niké Slovenskej basketbalovej lige. Po dramatickej koncovke prehrali s Lučencom tesne 82:85.

Patrioti odštartovali prvý súťažný zápas sezóny 6 bodmi v rade, niečo vyše troch minút nepustili Lučenec k žiadnym bodom. Ako tomu bolo už na Federálnom pohári, tak aj na ligovej scéne sa táto konfrontácia hrala vo vysokom nasadení. To minimálne v prvej štvrtine viac vyhovovalo hosťom, keď vyhrali túto časť 23:22. Do druhej časti opäť vstúpili lepšie Patrioti, hlavne vďaka dobrej réžii hry od Krajčoviča a Lacyho. Hosťujúci Buie s Castlinom však dokázali viackrát takmer zmazať levický náskok. Domáci mali výbornú koncovku, McCallum takmer s klaksónom upravoval na 47:37.

Patriotom sa po polčasovej prestávke podarilo udržiavať dvojciferný náskok, aj keď ich Lučenec viackrát trestal z voľných pozícií, hlavne za tri body. Zverenci trénera Michala Madzina sa snažili kontrolovať dianie na palubovke, najmä reagovaním na hru súpera. Do poslednej časti sa išlo za priaznivého stavu 63:55. Hostia „zatopili“ Levičanov hneď na začiatku, keď stiahli len na rozdiel jediného koša. Po oddychovom čase odpovedali „žlto-zelení“ 5 bodmi v rade a opäť odskočili od Lučenčanov, ktorých navyše nútili ku chybám. Ako tomu bolo aj v predchádzajúcich súbojoch zvykom, tak aj v tomto to napokon dospelo do dramatickej koncovky, keď dve minúty pred koncom to bolo len o bod – 77:76. V nesprávnych momentoch prišli nepremenené pokusy, čo hostia využili napokon k víťaznému obratu.

Niké SBL 2021/2022 – 1. kolo:

Patrioti Levice – BKM Lučenec 82:85 (22:23, 25:14, 16:18, 19:30)

Patrioti: Lacy 17, Bojanovský 14, Krajčovič 10, Abrhám a McCallum po 8 (Juríček 11, Bachan 8, Volárik 6)

Lučenec: Castlin 31, Buie a Cokley po 14, Bolek 10, Zorvan 7 (Bob 7, Maričevič 2, Jackuliak a Siládi 0)

TH: 5/3 – 5/3, Fauly: 13 – 14, Trojky: 11 – 14, Rozhodovali: Tomašovič, Margala, Izák

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Lučenec trafil to, čo potreboval. My sme viedli 39 minút a prehrali zápas. Taký je šport, musíme zostať sebavedomí a makať ďalej na svojej hre. Gratulujem Lučencu k víťazstvu, do konca sa o to pokúšali a na konci im to vyšlo.“

Davonté Lacy, hráč Patriotov: „Lučenec je výborným tímom, majú talent, hrajú rýchlo a tvrdo. Urobili sme chyby, ktoré využili. Na konci premenili ťažké strely. Zaslúžili si víťazstvo.“

Daniel Sokolovsky, tréner Lučenca: „Zápas bol testom našich charakterov. Nezačal a ani nepokračoval tak, ako by sme si predstavovali. Ako mladý tréner som urobil bežnú chybu, keď som zbytočne komplikoval veci. Možno som chcel ukázať, že som génius (úsmev). Ako tím potrebujeme zjednodušovať veci, defenzíva a intenzita tam bola. Je tam ešte toho veľa, čo musíme zlepšiť. Som hrdý na chalanov, že sme dokázali nájsť cestu k víťazstvu. Bol k tomu potrebný charakter a nezlomná vôľa. Neboli sme lepším tímom z môjho pohľadu, ale vyhrali sme. Šport je občas v tomto neférový, Levice odohrali excelentný zápas. Je ešte pred nami veľký priestor na zlepšenie, ako som povedal v preview pred zápasom, v októbri nebudeme hrať najlepšie, ale našou úlohou je zlepšovať sa každým zápasom. V prvom domácom stretnutí proti Prievidzi musíme hrať lepšie.“

Kyle Castlin, hráč Lučenca: „Prvý zápas sezóny bol pre nás náročný. Našli sme cestu k víťazstvu, to je pre nás to najdôležitejšie. Máme ešte čo zlepšovať, ale sezóna je dlhá.“