5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACSéria domácich zápasov pokračuje proti rakúskemu Welsu

5. októbra 2021

Nový týždeň, ďalšie zápasy Alpsko-jadranského pohára so slovenskou účasťou. Najskôr sa pozrieme na Patriotov Levice, ktorí v rámci A-skupiny privítajú doma rakúsky Wels. Zverenci trénera Michala Madzina sa pokúsia zaknihovať druhe tohtosezónne víťazstvo v tejto súťaži.

Alpsko-jadranský pohár – A-skupina (streda 6. októbra o 18.00 h):

Patrioti Levice – Raiffeisen Flyers Wels (Rak.)

K zápasu: Levičania majú za sebou úvodný týždeň nového ročníka, z pohľadu výsledkovej bilancie bol úspešný len z polovice. V Alpsko-jadranskom pohári zvíťazili na palubovke chorvátskej Šibenky (79:64), ale v lige na to nenadviazali. A to pri tom s Lučencom vyhrávali takmer celý zápas, lenže nezvládnutá koncovka priniesla napokon konečný výsledok 82:85. Patrioti tak pokračujú v domácej šnúre zápasov, druhým víťazstvom v Alpsko-jadranskom pohári by si mohli poistiť aktuálne postupové miesto v A-skupine. “Už v prvom zápase skupiny Wels ukázal, že je to silný a skúsený tím. Výsledok z Pardubíc, kde do poslednej minúty siahali na víťazstvo, hovorí za všetko. Majú vo svojom kádri veľmi zaujímavých jednotlivcov a budeme sa musieť vysporiadať s viacerými silnými stránkami súpera. Chceme si napraviť chuť, potešiť seba a aj našich fanúšikov,” uviedol pred zápasom tréner Michal Madzin. 

Zástupcia rakúskej najvyššej súťaže patrí do početného pelotónu nováčikov aktuálnej edície nadnárodnej súťaže. Wels hrá po 12 rokoch opäť európsku súťaž, vtedy bol súčasťou Európskeho pohára (Eurocupu). Družstvo trénera Sebastiana Wasera patrí k popredným tímom Superligy, v posledných piatich sezónach neskončil nikdy horšie ako na 5. mieste. Domácu ligu ešte Wels neodštartoval, ale v Alpsko-jadranskom pohári už naznačil svoju kvalitu, keď len tesne prehral v Pardubiciach (76:79). K lídrom družstva určite patrí navrátilec, americký krídelník Cameron Delaney. Nositeľom kvality by mali aj ďalší legionári, pod košom Američan Jimbo Lull a Davor Lamešič a rozohrávač Sam Orf a Christian von Fintel. “Proti Pardubiciam sme videli, že 30 dobrých minút nestačí. Proti Leviciam to bude rovnaké, musíme byť koncentrovaní celých 40 minút. Zápas s Patriotmi nám ukáže, ako sme na tom pred začiatkom ligy,” vyjadril sa pre oficiálnu klubovú webstránku kouč Welsu. 

Aktuálne informácie: Poučiť sa z drobných chýb zo záveru zápasu proti Lučencu a vydržať v maximálnom nasadení celých 40 minút, to sú dva základné body, ktoré dnes budú chcieť zverenci trénerskej dvojice Madzin – Lutovský ukázať na palubovke svojim fanúšikom. Ak sa im to podarí, môžu si zaknihovať druhé víťazstvo v Alpsko-jadranskom pohári a o krok sa opäť priblížiť k cieľu – postupu do štvrťfinále tejto súťaže, v ktorom nechýbali ani raz od jeho vzniku. Do tréningového procesu sa po chorobe včera zapojil Deshawn Freeman, návrat druhého zraneného hráča Patrika Pažíckého do tréningového procesu je naplánovaný na štvrtok.
Pokladne sa budú otvárať o 17.00 hodine. Pravidlá vstupu ostávajú nezmenené – max. 25% kapacity hľadiska, prekrytie horných dýchacích ciest počas celého zápasu a vstup v režime OTP – očkovaní – testovaní –  do 180 dní po prekonaní Covidu. Na vstup do haly je potrebné vyplniť čestné prehlásenie, ktoré si môžete stiahnuť aj tu.
Na klubovej Facebook stránke prebieha zdieľačka o zaujímavé ceny. Už v polčase dnešného zápasu si budete môcť zakúpiť vstupenky na sobotňajší súboj proti Interu Bratislava. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice