4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičanov čaká vstup do Niké SBL, doma privítajú Lučenec

1. októbra 2021by Laci Garaj

Po úspešnom vstupe do nového ročníka, keď Patrioti zaknihovali triumf v Alpsko-jadranskom pohári, ich teraz čaká ligová premiéra. Na úvod sa predstavia doma proti Lučencu, ktorému majú čo po Tipsport Federálnom pohári vracať. 

Niké SBL – 1. kolo (sobota 2. októbra):

Patrioti Levice – BKM Lučenec (20.00 h):

K zápasu: Patrioti vstupujú do ďalšej kapitoly svojho fungovania s nálepkou vicemajstra. Ako jediný zo slovenských tímov majú za sebou úspešný vstup do nového ročníka Alpsko-jadranského pohára, keď uspeli proti chorvátskej Šibenke (79:64). Svojmu súperovi majú navyše čo vracať, keďže ich zdolal na ich palubovke v rámci Tipsport Federálneho pohára. Súboje Levíc s Lučencom boli ozdobou predchádzajúcej sezóny, podobný scenár sa očakáva aj v nasledujúcich mesiacoch. “Vieme, čo zhruba od Lučenca očakávať. Musíme sa pripraviť na trošku iný štýl basketbalu, bude to viac o behaní a hre 1 na 1, ako o nejakých postupných útokoch. Určite chceme začať sezónu doma s víťazstvom,” vyhlásil pivot Patriotov Viktor Juríček. 

V Lučenci sa udiali počas leta výrazné zmeny, ale príchod amerického trénera Daniela Sokolovskeho sa ukazuje ako dobrou voľbou. “Novohradčania” potešili svojich priaznivcov na Tipsport Federálnom pohári, kde sa umiestnili na 3. pozícii. Na turnaji vo Svite však prehrali s oboma ligovými konkurentmi – Interom Bratislava a Svitom. Ako sme však písali vyššie, na Levice dokázali nájsť v príprave recept a rovnaký scenár by radi uvítali aj na začiatku sezóny 2021/2022. “Tešíme sa na úvodný zápas sezóny proti favoritovi na titul. Je to skvelá možnosť ukázať, akú sme mali prípravu. Je jasné, že v októbri ešte nebudeme na maxime našich možností. Sme mladý tím, ktorý sa musí ešte individuálne zlepšovať. V sobotu sa začína maratón, do ktorého ideme spolu ako tím. Tešíme sa na túto cestu, sme skvelá skupina, ktorá je pripravená na spoločný boj,” povedal tréner BKM Daniel Sokolovsky. Na jeho slová nadviazal Simeon Jackuliak: Samozrejme, chceli by sme vstúpiť do novej sezóny víťazstvom. Bude to ťažké, to si všetci uvedomujeme, ale máme sebavedomie a chceme vyhrať. Spravíme pre to všetko.”

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Martin Margala, Jakub Izák

Aktuálne informácie: Levičania dorazili domov zo Šibeniku v stredu ráno. Štvrtok poobede absolvoval tím fotenie a potom už začala príprava na úvodný duel nového ročníka súťaže. Všetci v tíme sa už tešia na súboj proti Lučencu a hráči veria, že ich bude dopredu hnať rovnako búrlivá kulisa, ako tomu bolo na konci minulej sezóny, keď sa do športovej haly dostali po dlhej dobe fanúšikovia. Nezabudnite si teda doma trúbky a klubové šále, štartuje nový ročník Niké SBL!
Pokladne sa otvárajú o 19.00 hodine, k dispozícii bude ešte zhruba 300 vstupeniek. Pri vstupe je potrebné vyplniť čestné prehlásenie. Zápas bude prebiehať v režime OTP, do športovej haly majú povolený vstup plne zaočkovaní, testovaní, alebo tí, ktorí prekonali Covid-19 v posledných 180 dňoch. Nezabudnite, že počas pobytu v hale je nutné mať prekryté horné dýchacie cesty. Čestné prehlásenie si môžete stiahnuť a priniesť už vyplnené. Nájdete ho po kliknutí sem.

V prípade ak ste si nestihli prevziať permanentky, môžete tak urobiť ešte zajtra doobeda medzi 10.00 – 11.00 hod., prípadne v pokladni priamo pred zápasom. V pokladni sa nebudú rozdávať darčeky k permanentkám Patriot, môžete si ich prevziať v kancelárii klubu počas budúceho týždňa.

V deň zápasu majú majitelia permanentiek 10% zľavu v Sýpke u Patriotov.

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice