4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevice uvidia štvrté finále v rade!

10. mája 2024

Levičania zvládli rozhodujúci piaty duel semifinálovej série Niké SBL a po štvrtý krát v rade si zahrajú finále súťaže. 

Zápas mal pre Patriotov katastrofálny úvod, v ktorom prehrávali 3:18. Po zmenách v zostave sa postupne začal domáci tím prebúdzať a hnaní zaplnenou halou dokázali Patrioti ešte do polčasu vyrovnať. Po prestávke prišiel očakávaný nápor Levičanov, ten ale veľmi dobre hrajúce Komárno odvrátilo a držalo sa v hre o víťazstvo. Patrioti zlomili duel na svoju stranu až v samotnom závere, za víťazstvom ich potiahol skvelý Draško Kneževič, ktorý tak “ospravedlnil” svoju neúčasť v zápase číslo 4. 

Patrioti majú teraz extrémne krátky čas na prípravu. Finále ligy štartuje už v sobotu o 17.00 hod. Po troch rokoch si to opäť rozdáme o titul so Spišskými Rytiermi.

Patrioti Levice – BC Komárno 78:67 (14:21, 23:16, 20:16, 21:14)

Patrioti: Abrhám 13, Howard 9, Vrbica 8, Wheeler 4, Adaway 0 (Kneževič 23, Bojanovský 13, Kováč 6, Pažický 2)

Komárno: Harvey 28, Nuhu 13, Gilbreath 10, Páleník 6, Volárik 3 (Tate 4, Danielič 3, Walker 0)

TH: 16/11 – 13/8, Fauly: 18 – 19, Trojky: 13 – 9, Rozhodovali: Tomašovič, Kúkelčík, Bartoš

/konečný stav série – 3:2, Patrioti postúpili do finále/

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Extrémny zápas. Úvod, po ktorom by asi nikto neveril, že vyhráme dvojciferným rozdielom. Som neskutočne šťastný, za to, ako sme sa vrátili do zápasu, ako sme vyzerali a ako sme verili. To, že sme to stihli ešte v prvom polčase, tak to bolo kľúčové. Som šťastný, že sme to celé zvládli a ideme sa pripraviť na finále najlepšie ako vieme.”

Patrik Pažický, hráč Patriotov: “Toto bol posledný zápas druhej série. Čakali sme, že to bude veľmi napínavý zápas. Každý dal do toho svoje maximum a vyšlo to v náš prospech. Hral už aj náš Draško, ktorý nemohol hrať v minulom zápase. Hral neskutočne a dal 23 bodov. Veľmi rozhodujúce a dôležité strely. Vďaka nemu sme to hlavne vyhrali, ale je to aj kolektívny šport. Všetci dali do toho všetko a vyhrali sme. Tešíme sa, no ale len teraz. V sobotu hráme hneď finále, musíme si oddýchnuť a pripraviť sa.”

Ivan Djordjevič, tréner Komárna: “Čo povedať, veľmi náročný moment pre mňa, aj pre tím, ale na druhú stranu som hrdý na mojich hráčov. Posledné mesiace sme mali dobrú formu. Boban Tomič, prezident klubu mi dal šancu. Robili sme všetko pre to, aby sme predvádzali dobrý basketbal. Za týchto 200 minút v piatich zápasoch proti Leviciam, nám chýbalo veľmi málo. Možno iba ten posledný krok, ktorý Levice zvládli. Toto je život, snívali sme nad úspechom, ktorý nám nevyšiel, ale už teraz nič neurobíme. Budeme sa snažiť byť lepší každý deň.”

Samuel Volárik, hráč Komárna: “V prvom rade chcem určite pogratulovať Leviciam. Zároveň si myslím, že veľmi bojovný výkon obidvoch tímov. Myslím si, že Levice to zvládli ku koncu lepšie. Celý zápas to bolo vyrovnané. My sme lepšie zachytili začiatok, ale v druhej štvrtine sme si ho nechali ujsť a potom to bolo už naozaj vyrovnané. Boj o každú loptu ako sme čakali. Levice boli v niečom lepšie. Mali rýchle protiútoky a my sme ich nezastavili a tam sa niekde rozhodol zápas. Som veľmi hrdý na chalanov, naozaj sme túto sezónu mali veľmi ťažkú a myslím si, že sme sa prebojovali naozaj na to, aby sme hrali posledný zápas s Levicami. Je to pre nás pekný výsledok. Možno nie v tabuľke, ale minimálne zážitkom a tiež skúsenosťami a naozaj som na nich veľmi pyšný.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice