4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLZápas o všetko dnes o 18.30

9. mája 2024

Regionálne derby je po roku opäť stredobodom pozornosti celej basketbalovej komunity. V utorok predviedli hráči Komárna veľmi dobrý výkon na domácej palubovke a vynútili si piaty rozhodujúci zápas série.

Patrioti naopak predviedli najhorší výkon v play-off. V obrane chýbal dôraz a v útoku presnosť. Preto nastrieľali Patrioti na svoje pomery podpriemerných 70 bodov a inkasovali až 86. To je však už za nami. Dnes prichádza zápas, ktorý môže rozhodnúť o tom, či sezóna bude hodnotená ako úspešná, alebo nie. Nôž na krku má domáci tím, hostia nemajú veľmi čo stratiť a môžu len prekvapiť. “Je to 2:2. Všetci vieme, čo musíme vo štvrtok urobiť. Buď vyhráme alebo skončíme, no my chceme vyhrať. Musíme sa sústrediť celých 40 minút a hrať oveľa lepšiu obranu, ako v minulom zápase v Komárne. Hráme pred našimi fanúšikmi, ktorí nám zakaždým poskytujú obrovskú podporu a vo štvrtok ich potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým. Jedinú možnosť, ktorú prijímame, je vyhrať a dostať sa do finále. Je to jednoduché,” vyhlásil Mašan Vrbica.

Komárno v utorok ukázalo, že má aj napriek užšej rotácii dostatok fyzických síl a obrat v druhom polčase, ako sa podaril Patriotom v zápase číslo tri, tento krát nepripustilo. Hlavne fyzické nasadenie a viac vôľových vlastností môže rozhodnúť aj piaty zápas série, ktorý nasleduje hneď po 48 hodinách. “Nie je veľa čo povedať, túto sezónu sme hrali veľakrát, poznáme sa veľmi dobre. Myslím si, že obaja sme predviedli dobrý a kvalitný basketbal, ktorý sa hodí na semifinále, takže stojím si za tým, čo hovorím už dlho, detaily, motivácia, sústredenie, túžba, boj. Toto rozhodne, tak nech vyhrá ten najlepší,” povedal tréner Ivan Djordjevič.

Zápas štartuje o 18.30 hod., naživo ho odvysiela RTVS Śport.

Vstupenky si môžete počas dňa zakúpiť na tomto odkaze alebo v Sýpke u Patriotov . Pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom o 17.30 hod. Od
Na parkovanie využite odstavné plochy vedľa futbalového štadióna, alebo pri OC Tesco. Parkovisko vedľa ŠH bude vymedzené len pre aktérov zápasu, hostí a majiteľov VIP permanentiek. Poprosíme fanúšikov so zakúpenými vstupenkami, aby si nesadali na sedačky označené červeným písmenom P. Sú rezervované pre majiteľov permanentiek a majú prednostné právo na tieto miesta.

 Už od 16.30 budú pred športovou halou k dispozícii basketbalové koše, občerstvenie, skvelé trdelníky, aj fanshop.

18.30 Patrioti Levice – BC Komárno  /stav série – 2:2/

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Marek Kúkelčík, Ladislav Bartoš

Livestats – naživo na RTVS Šport – Livestream

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice