5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDráma s víťazným koncom pre Patriotov

30. septembra 2020

V druhom kole Slovenskej basketbalovej ligy to bola dráma až do záverečných sekúnd, z ktorej víťazne vzišli Patrioti Levice. Z palubovky Interu Bratislava si odniesli dva body po výsledku 74:72. 

Pre “žlto-zelených” sa stretnutie začalo najhorším možným scenárom, nevedeli sa vyrovnať s hrou súpera a už v štvrtej minúte prehrávali 2:13. V úvode to bolo strelecké trápenie, Wade-Chatman dal prvé levické body z hry až v šiestej minúte. Od tohto momentu sa tempo postupne zvyšovali a konečne sa rozbehol aj útok zverencov trénera Michala Madzina. Americký playmaker v službách Levíc vrátil svoj tím do hry, ale prvú štvrtinu prehrali jeho spoluhráči 21:26. Druhá 10-minútovka sa už začala oveľa lepšie, najskôr Abrhám vyrovnával na 26:26 a následne Bojanovský poslal prvýkrát svoj tím do vedenia – 28:26. Diváci mohli vidieť kvalitný basketbal s vysokým nasadením. Inter opäť lepšie využíval chyby, čo mu prinieslo polčasové vedenie 44:40.

Patriotom nevyšiel vstup do tretej štvrtiny, rýchlo prehrávali 44:52 a opäť sa opakoval scenár z úvodných minút. Museli vynaložiť veľa úsilia, ale podarilo sa mi utriasť a takmer kompletne zmazať manko. Pred záverečnou periódou svietil na tabuli stav 61:59. Levičania si opäť neodpustili niekoľko chýb v obrane, ale stále sa držali v hre o výhru. Necelé štyri minúty pred koncom prehrávali už len o body, následne Wade-Chatman upravoval na 72:70 z pohľadu Patriotov. Lopezovi sa podarilo 70 sekúnd pred koncom vyrovnať, ale posledné slovo mali hostia. Najskôr prevzal na seba zodpovednosť Vrkič, úspešným nájazdom upravoval 74:72. Posledný útok však mali “žlto-čierni”, hrdinom sa mohol stať Lopez, ale po skúsenom vypichnutí Krajčoviča sa mohli radovať z cennej výhry Levice. 

Inter Bratislava – Patrioti Levice 72:74 (26:21, 18:19, 17:19, 11:15)

Inter: Lopez 15, Musil 9, Fusek 8, Borodovčák a M. Malovec po 2 (Beručka 17, Galata 8, Randuška 6, Körner 3, Koller 2, T. Malovec 0)

Levice: Wade-Chatman 18, Juríček a Krajčovič po 14, Vrkič 10, Abrhám 8 (Bojanovský 10, Černokojev, Chaban a Volárik 0)

TH: 25/12 – 21/18, Fauly: 24 – 21, Trojky: 8 – 8, Rozhodovali: Fuska, Margala, Gacík 

Povedali po zápase: 

Alberto Blanco Vila, tréner Interu Bratislava: “Chcem pogratulovať Leviciam k víťazstvu, v závere hrali chytro. Druhá vec, chcem poďakovať fanúšikom, že nás prišli podporiť teraz, aj v predchádzajúcom zápase. Tretia vec, bola to smolná prehra, ktorú sme utrpeli z troch dôvodov. Prestali sme byť fokusovaní. Druhý dôvod: keď miniete viac ako polovicu trestných hodov v takom tesnom zápase, je to veľmi podstatné. V poslednej štvrtine sme sa dopustili mnohých chýb preto, lebo sme sa nekoncentrovali – to je tretí dôvod. Kreslili sme si, čo budeme hrať v poslednom útoku a nakoniec sme nezahrali vôbec nič.”

Richard Körner, hráč Interu Bratislava: “Nehrali sme dobrý basketbal. So mnou na čele. Ťažko si zaslúžiť výhru, keď sme zahodili trinásť šestiek. Musíme sa z toho použiť. Koncovka mohla byť buď alebo, ale bohužiaľ… Nezaslúžili sme si výhru. Základné činnosti, ako sú šestky, musíme zvládať lepšie.”

Michal Madzin, tréner Levíc“Určite rozhodla obrana v posledných možno piatich minútach. Mali sme otrasný vstup do zápasu a to sa s nami ťahalo. Od druhej minúty sme stále museli sťahovať manko. Na jednej strane klobúk dole, že sme to nezabalili a že sa to podarilo, ale tiež vieme, že keď niekoho pustíme, dáme mu krídla, je potom veľmi ťažké ho zastaviť. Teraz, pri konci to mohlo byť na jednu i na druhú stranu.”

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: “Dôležité víťazstvo, ťažké víťazstvo. Určite nás to môže posunúť ďalej, trošku nám to môže pomôcť psychicky. Bol to zápas, v ktorom sa striedalo momentum a na konci to mohlo spadnúť na obidve strany. My sme kôš dali a podarilo sa nám ubrániť. Takže berieme domov cenné víťazstvo.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice