5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AACAlpsko-jadranský pohár sme odštartovali výhrou nad Šibenkou

28. septembra 2021

Na štvrtý pokus sa dočkal v novom ročníku Alpsko-jadranského pohára víťazstva účastník Niké SBL. O tento počin sa postarali Patrioti Levice, keď uspeli v chorvátskom Šibeniku.

Levičania vstúpili do stretnutia koncentrovane, herne mali navrch a bodovo ich ťahal Krajčovič. Postupne sa už v prvej štvrtine dokázali bodovo odtrhnúť od Šibenky, keď sa k vysokej produktivite pridal Lacy. Patrioti vyhrávali na palubovke chorvátskeho tímu po prvej štvrtine 23:12. Domáci celok pritlačil na začiatku druhej časti, ale k výraznejšiemu náporu z ich strany neprišlo. Levice totiž mali dianie na palubovke pod kontrolou, kolektívnym výkonom naďalej navyšovali svoj náskok. Na polčasovú prestávku mohli ísť spokojne, viedli 48:29.

Nič sa nezmenilo ani na začiatku druhého polčasu, levický náskok sa dostal cez 20-bodovú hranicu. Na palubovke nepúšťali súpera takmer k ničomu, bezpečne kontrolovali taktovku duelu. Pred záverečnou časťou to vyzeralo pre Patriotov priaznivo, na tabuli svietil z ich pohľadu stav 69:45. Vo štvrtej štvrtine prišlo z levickej strany mierne poľavenie a strata koncentrácie, ale k zdramatizovaniu stretnutia neprišlo. Levice bezpečne dokráčali k víťaznému vstupu do ďalšej edície Alpsko-jadranského pohára.

Alpsko-jadranský pohár – A-skupina:

GKK Šibenka (Chor.) – Patrioti Levice 64:79 (12:23, 17:25, 16:21, 19:10)

Šibenka: Bašič a Paič po 13, Arslanagič 12, Jambrovič 9, Pleadin 3 (Gulin 7, Antič 4, Solomun 3)

Patrioti: Abrhám 17, Krajčovič 15, Lacy 12, Bojanovský 6, McCallum 5 (Juríček 13, Freeman 10, Volárik 1, Adámik a Chaban 0)

TH: 26/15 – 21/12, Fauly: 21 – 26, Trojky: 5 – 9, Rozhodovali: Grbič, Pipan, Palčič

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Vždy je lepšie začať prvý oficiálny zápas v sezóne víťazne, hlavne keď sa hralo na palubovke súpera. Som rád za to, že sme si vybudovali výraznejší náskok. Trošku menej rád som za to, ako veľmi ľahko sme nechali súpera ho skresať. Teší ma, že všetci zdraví hráči dostali príležitosť. Som rád za víťazstvo, ale už sa musíme koncentrovať na to, čo nás čaká v sobotu.“

David Abrhám, hráč Patriotov: „Všetci sme sa dva mesiace pripravovali na začiatok sezóny. Bolo tam viacero nepresností, ktoré keď eliminujeme, tak budeme hrať omnoho lepšie. Pre nás dobrý zápas na úvod, fyzický súper. Vybudovali sme si náskok a nedovolili sme im dostať sa do zápasu. To je pozitívne pri výhre. V sobotu nás čaká na úvod ligy ťažký zápas s Lučencom.“

Foto: archív LG

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice