5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičania sa vracajú na miesto prvého titulu

15. decembra 2023

Po 12 rokoch, 7 mesiacoch a 5 dňoch sa Levičania vrátia do haly SPU, kde klub získal historicky prvý titul Majstra Slovenska. V 17.kole Niké SBL na seba narazia tímy Nitry a Levíc v tradičnom derby zápase.

Nitra prišla počas týždňa o Američana Sala Nunuho, ktorý si to namieril do susedného Komárna. Tím Ľubomíra Urbana má aktuálne bilanciu 2 výhry a 12 prehier, netreba však zabúdať, že nedávno zdolal na domácej palubovke Iskru Svit a tak, Patriotov nečaká u svojho najbližšie vzdialeného súpera nič jednoduché. “Čaká nás líder tabuľky, ktorý v poslednom zápase ukázal, že je jedno, v akej zostave nastúpi. Po prvom vzájomnom zápase už všetci vieme, čo nás čaká a tak dúfam, že tentokrát uhráme lepší výsledok,” prezradil Eduard Kotásek. Majster nadelil družstvu spod Zobora v prvom vzájomnom zápase najvyššiu prehru aktuálneho ročníka (53:107). “Je pre nás cťou privítať úspešné levické družstvo. Oni spomínajú na svojich stránkach, v novodobej úspešnej ére levického basketbalu, na vyhratú sériu v športovej hale SPU. Ja si to ako tréner veľmi dobre pamätám, tie pocity prehrávajúceho tímu nie sú veľmi príjemné. V súvislosti s ich výhrou u nás, si rovnako dobre pamätám aj našu výhru v Pezinku, pamätám si výraz v ich tvárach, keď sme im my v najvyššej slovenskej basketbalovej súťaži, dve minúty pred zahájením osláv, uchmatli titul. Na základe tejto skúsenosti, som pri prehratej sérii s Levicami pochopil o čo ide. Športovec so zmyslom pre fair play chápe, že je to tak. Jeden musí vyhrať a jeden musí prehrať. Celá atmosféra v hale SPU vtedy bola fantastická vďaka levickým fanúšikom a ja som im úprimne zablahoželal k titulu. Teraz sme v úplne inej situácii. My niečo reštartujeme a tešíme sa, že privítame špičkové slovenské a takmer európske družstvo. Sme radi, že u nás môžu pozitívne spomínať a želám si, aby divák videl krásny basketbal,” uviedol tréner Ľubomír Urban.

Patriotov stále trápi maródka. Rob Howard sa postupne zapája do tréningového procesu družstva, zajtra ale do zápasu ešte nenastúpi. Dlhodobo sú zranení Martin Bachan a Draško Kneževič. Nová posila Casey Benson pricestoval do Levíc len v piatok večer a do zápasu ešte nezasiahne. Oproti duelu vo Svite tak pribudne do rotácie len David Abrhám. Patrioti sú napriek tomu v pozícii favorita, potvrdiť to ale budú musieť na palubovke. “Tešíme sa, že sa basketbal vrátil do Nitry a vieme, že derby nikdy nemá favorita. Ale keď chceme pokračovať v našej víťaznej šnúre, tak si v Nitre nemôžeme dovoliť prehrať,” povedal Boris Bojanovský.

Veľmi sa tešíme na zápas a dúfame, že nás príde podporiť veľa fanúšikov z Levíc,” vyjadril sa Patrik Pažický. Veru tak, fanbus bol vypredaný už týždeň pred zápasom a do Nitry sa chystá množstvo fanúšikov žlto-zelených aj individuálnou dopravou. Po dlhý rokoch si chcú zaspomínať na slávny zápas svojho klubu na tejto palubovke, či len podporiť Patriotov na ceste za šiestym víťazstvom v rade, ktoré by definitívne potvrdilo prvé miesto Levičanov po polovici súťaže.

Aby dostal zápas prostredie, aké si zaslúži, pozíciu komentátora v zápase obsadí náš komentátor Števo Porubský.

Zápas štartuje v hale SPU /oproti OC Mlyny/ o 15.30 hod.

SLÁVIA SPU NITRA – PATRIOTI LEVICE

rozhodujú: Peter Ženiš, Martin Margala, Eduard Uhrin

 LivestreamLivestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice