5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLŠiesty triumf v Niké SBL v rade

16. decembra 2023

Návrat do haly SPU zvládli Levičania dobre a v zápase, ktorý neoplýval veľkou basketbalovou kvalitou a na oboch stranách priniesol skôr priemerné výkony, triumfovali 13-bodovým rozdielom. Patrioti síce od úvodu viedli, Nitra sa však držala na desaťbodovom rozdiely prakticky celý prvý polčas. V tretej desaťminútovke zapla prvá päťka Patriotov na vyšší rýchlostný stupeň a vypracovala pre zeleno-žltých rozhodujúci náskok. V poslednej desaťminútovke sa zápas už len dohrával a početná skupina fanúšikov Levíc si mohla užiť šiesty triumf Patriotov v Niké SBL v rade.

Slávia SPU Nitra – Patrioti Levice 58:71 (14:19, 14:18, 9:23, 21:11)

Nitra: Jordan 8, Kotásek 7, Urban 4, Mäsiar a J. Vojtek po 2 (Žiak 17, P. Vojtek 7, L. Foltín 5, Kobulnický 4, Misal 2, Schmideg 0)

Patrioti: Adaway 17, Wheeler 14, Abrhám 12, Kováč 9, Bojanovský 4 (Pažický 6, Krajčovič 4, Chaban 3, Solčánsky 2, Tončík 0)

TH: 17/12 – 18/14, Fauly: 20 – 19, Trojky: 4 – 5, Rozhodovali: Ženiš, Margala, Uhrin

Povedali po zápase:

Ľubomír Urban, tréner Nitry: “V prvom rade ďakujeme súperovi, že bol k nám zhovievaví a v podstate, keď sa pozrieme na skóre, vzhľadom na kvalitu súpera, sme spokojní. Zahrali si všetci hráči, dokonca aj tí, ktorí prišli v priebehu týždňa, napríklad aj Lukáš Foltín, ktorý, nedá sa povedať, že by ma prekvapil. Otázka je, či dokáže rovnako hrať aj v zápasoch, v ktorých o niečo pôjde. Zahral si aj Alex Schmideg, Samo Misal a myslím si, že celý zápas sa niesol v slávnostnejšej atmosfére, ako si Levice predstavovali.”

Samuel Misal, hráč Nitry: “Myslím si, že na to, že sme hostili majstra, sme zahrali prvý polčas veľmi dobre, do šatne sme išli s 9-bodovým rozdielom. Tretiu štvrtinu sme zaváhali, Levice sa dostali na koňa a už bol rozdiel 20 bodov. V štvrtej štvrtine sme už vlastne iba dohrávali. V tej tretej štvrtine sa to vlastne rozhodlo. Tým, že nám Levice ušli, tak už sme vlastne stratili šancu na výhru.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Vieme si predstaviť aj lepší zápas z našej strany, na druhej strane, potrebovali sme tu vyhrať a to sme splnili. Verím, že vieme hrať aj lepšie, dostali šancu aj mladí chalani, ale nie som úplne spokojný ako sme vyzerali a verím, že to bude lepšie v ďalších zápasoch.”

Daniel Chaban, hráč Patrotov: “Myslím si, že prvý polčas bol vyrovnaný, my sme si vytvorili veľa otvorených striel, ktoré sme bohužiaľ nepremenili. Dali sme šancu Nitre, aby sa držala v prvom polčase. V druhom polčase sme boli koncentrovanejší, zrýchlili sme hru, padli nám nejaké strely, zlepšili sme našu obranu, zväčšili náš náskok a v závere sme mohli dať šancu našim mladým hráčom.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice