5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti sa vracajú do hry šlágrom v Handlovej

8. marca 2024

V šlágri 30.kola Niké SBL sa Patrioti predstavia na palubovke druhej Handlovej. Levičania sa vracajú na palubovky Niké SBL po mesačnej prestávke, počas ktorej stihli vyhrať Slovenský pohár.

Vynovený tím Handlovej prehral svoj prvý zápas po prestávke vo Svite 90:84, okrem nezohratého tímu mu ale pod Tatrami chýbali aj obaja tréneri, ktorí si odpykávali svoje tresty. Nové tváre sa predstavia zajtra prvýkrát na domácej palubovke a v Handlovej sa čaká plný dom. “Čaká nás náročný zápas proti úradujúcemu majstrovi. Verím, že v ňom nadviažeme na druhý polčas zo stretnutia vo Svite, kedy sme hrali kolektívne a jeden druhého sme potiahli. Celý týždeň pracujeme na tom, aby sme boli v sobotu čo najlepšie pripravení a podali dobrý výkon. Pevne dúfam, že nás príde podporiť plné hľadisko, ktoré vytvorí skvelú atmosféru. Fanúšikovia sú našim šiestym hráčom a my ich v zápase proti majstrovi budeme potrebovať,” uviedol Juraj Láštic. Na lavičke už budú mať hráči kompletný realizačný tím, asistent trénera Karol Kučera si odpykal jednozápasovú stopku a tréner Nenad Miloševič zaplatil poplatok, aby mohol byť k dispozícii pre sobotňajší duel

Patrioti využili dlhú pauzu na doliečenie zranení, do hry sa tak vrátili Bojanovský, Abrhám aj Chaban. Naopak chýbať bude zajtra Patriotom Patrik Pažický, ktorý si poranil členok v prvoligovom súboji proti Žiline. Levičania počas pauzy tvrdo trénovali, či im však trochu nebude chýbať zápasová prax ukáže až úvod sobotňajšieho duelu. “V sobotu hráme vonku proti skvelému tímu. Vieme, že Handlová trošku zmenila súpisku. Klub opustili dobrí hráči, no podpísali nových hráčov, takže očakávam naozaj tvrdý zápas. Cez prestávku sme trénovali veľmi dobre a budeme pripravení na zápas. Musíme sa sústrediť celých 40 minút, najmä na obranu, pretože majú veľký ofenzívny potenciál. Dobrá obrana je teda kľúčom k víťazstvu,” zamyslel sa Mašan Vrbica.

Prestávka už bola dlhá aj pre fanúšikov Patriotov, ktorí si to po Prahe namieria v hojnom počte aj do Handlovej. Fanbus je takmer vypredaný, odchod je o 16.00 hod. od Domu Športu.

18.00 MBK BANÍK HANDLOVÁ – PATRIOTI LEVICE

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Artjoms Ribakovs, Jakub Izák

Niké TVLivestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice