Niké SBLFantastická koncovka priniesla triumf nad Komárnom

16. februára 2022

Patrioti Levice zvládli dohrávku 24. kola Niké SBL, v súboji najlepších a v regionálnom derby triumfovali nad Komárnom.

Mužom prvého polčasu bol na levickej strane McCallum, prsty mal v približne polovici všetkých bodov Patriotov. Jeho spoluhráči sa však herne a strelecky hľadali, mali problémy tiež s agresívnym napádaním súpera. Už v prvej štvrtine sa takmer na tri minúty bodovo odmlčali, za ten čas inkasovali 9 bodov za sebou. Freeman síce v koncovke potiahol „žlto-zelených“, ale ani on nezmenil nič na tom, že prvú štvrtinu prehrali domáci 14:21. Ideálne nezačala ani druhá 10-minútovka, diery v obrane a nedôrazné doskakovanie navýšili manko až na 13 bodov. Patrioti si zobrali time out, po ňom sa nadýchli k 9-bodovej šnúre a razom sa vrátili do zápasu. Hostia však opäť odskočili, padalo im za tri body. Levičania išli na polčasovú prestávku za nepriaznivého stavu 40:49.

Domáci basketbalisti mali ideálny vstup do druhého polčasu, za dve minúty dokázali vyrovnať, keď hlavným ťahúňom bol v tej chvíli Bojanovský. Lenže ich nadšenie netrvalo dlho, 9 bodmi ich schladil hosťujúci Duffy. Trojbodová streľba bola dlho rozdielová, no Patrioti boli v hre o víťazstvo. Výrazne im pomohol Krajčovič, s klaksónom upravoval na 64:66 po tretej štvrtine a následne trojkou v úvode štvrtej štvrtiny dostal svoj tím po dlhom čase do vedenia. Domáce publikum videlo bojovný a atraktívny basketbal, oba tímy sa starali o pekné momenty. McCallum pokračoval vo svojej bodovej kanonáde, každý bod bol s ubúdajúcim časom dôležitý. Patriotom sa podarilo zabrať v správnej chvíli, Krajčovič upravoval 130 sekúnd pred koncom na 87:83. Kapitán bol rozhodujúcim mužom koncovky, pre tím vybojoval ďalšie dôležité víťazstvo. V závere si napokon dovolili aj pekné exhibičné momenty.

Niké SBL – 24. kolo:

Patrioti Levice – BC Komárno 95:83 (14:21, 26:28, 24:17, 31:17)

Patrioti: McCallum 34, Krajčovič 17, Bojanovský 9, Abrhám 3, Trotter 0 (Freeman 18, Bachan 8, Volárik 4, Kotásek 2, Juríček 0)

Komárno: Duffy 24, Djordjevič 16, Johnson 12, Gašič 8, Balogh 4 (Pipíška 15, Vlahovič 4, Danielič a Kádaši 0)

TH: 20/17 – 12/10, Fauly: 13 – 21, Trojky: 8 – 15, Rozhodovali: Ženiš, Fuska, Uhrin

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Veľmi ťažký zápas, ale trochu sme si to sťažili sami. Hlavne v prvom polčase energiou a možno takou nedôraznosťou na oboch stranách palubovky. Teší ma, ako sme k tomu pristúpili v druhom polčase. Len sa nesmieme zase spoliehať na to, že to v iných zápasoch môže stačiť. Za druhý polčas som rád, malo to energiu a záver sme si užívali.“

Tre’Darius McCallum, hráč Patriotov: „Ťažké stretnutie, stretli sa dva najlepšie tímy súťaže. Komárno malo na nás dobrý zápasový plán, ale to sme mali aj my. Vyťažili sme z neho viac, aj keď sme prehrávali o 13 bodov. Tréner nám povedal, aby sme hrali múdro, čo sme napokon zvládli.“

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: „Veľmi dobré, ale aj náročné stretnutie. To sme očakávali. Levice sú momentálne najlepším tímom súťaže, s najkvalitnejšou súpiskou. Rešpektujeme ich a vedeli sme, že to bude takýto duel. V prvom polčase sme mali viacero šancí, ktoré sme nevyužili. Prišli niektoré straty, neboli sme dostatočne agresívni v defenzíve, nepremenené voľné strely. Kľúčom bolo, že sme mohli po prvom polčase viesť viac ako 9 bodov. Po prestávke to bol vyrovnaný zápas do 37. minúty, v závere sa ukázala individuálna kvalita Levíc, najmä Krajčoviča a McCalluma. Nemôžem byť nespokojný, máme svoje problémy – zranenia a únavu. Odohrali sme však dobré stretnutie, gratulujem Leviciam k víťazstvu. My sa ideme dať dokopy a pripraviť sa na rozhodujúcu časť sezóny.“

Vuk Djordjevič, hráč Komárna: „Škoda toho. Myslím si, že sme hrali v prvom polčase dobre. Levice sme prekvapili ‘switchovaním’ a agresívnou hrou. V druhom polčase sme od toho trochu upustili, súper sa vrátil do zápasu a na konci boli lepším tímom. Musíme si teraz oddýchnuť, dať sa do poriadku a pripraviť sa na záver základnej časti.“