5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPatrioti sa môžu stať víťazom základnej časti, doma privítajú Svit

18. februára 2022

Za dva týždne to bude už ich tretie vzájomné stretnutie, Levice a Svit uzatvoria dohrávkou 18. kolo Niké SBL. Patrioti sa prípadným víťazstvom môžu stať už istým víťazom základnej časti, Iskra by však rada opäť prekvapila súpera a zároveň ukončila päťzápasovú šnúru prehier.

Niké SBL – 18. kolo (sobota 19. februára o 18.00 h):

/hrá sa v režime OP/

Patrioti Levice – Iskra Svit

K zápasu: Karty sú rozdané jasne, tretie víťazstvo za sebou by znamenalo pre Levičanov istotu prvenstva po základnej časti a priameho postupu do semifinále Niké SBL. Svojho súpera dôverne poznajú, veď s ním hrali dva týždne dozadu semifinále Slovenského pohára (91:102) a predošlú sobotu si z jeho palubovky odnášali víťazstvo (89:75). Počas týždňa dohrali 24. kolo, v náročnom regionálnom derby uspeli proti Komárnu (95:83). Teraz majú v podstate pred sebou posledný krok, po ktorom by pokojne mohli dohrať základnú časť a pripravovať sa na play off. “V krátkom čase už tretí vzájomný zápas so Svitom. Boli to však dve totálne odlišné stretnutia. Verím, že splníme všetko, o čom sme si hovorili, ale zároveň, že uvidíme 40 minút koncentrovaný výkon s nasadením. To bude hlavný cieľ,” prezradil tréner Patriotov Michal Madzin. 

Iskra sa síce predstavila vo finále Slovenského pohára, ale v lige sa aj naďalej výsledkovo hľadá. Miesto v prvom kole play off by jej nemalo ujsť, no podľa všetkého to bude ešte boj o túto miestenku až do konca základnej časti. Môže za to najmä aktuálna séria prehier, ktorá číta už päť stretnutí. Naposledy neuspela práve proti svojmu najbližšiemu súperovi (75:89), k dispozícii však nebol kapitán tímu Saša Avramovič. To, či bude hrať v sobotu, je v tejto chvíli otázne. Cieľ zostáva rovnaký, ukončiť čakanie na víťazstvo a uspieť v lige po viac ako dvoch mesiacoch na palubovke súpera. V sobotu odohráme v krátkom čase ďalší duel proti Leviciam. Určite sa chceme prezentovať lepšou hrou ako pred týždňom. Je to posledný zápas pred reprezentačnou pauzou a radi by sme sa na toto obdobie dobre naladili. Vieme, že Levice disponujú veľmi kvalitným tímom, to však nič nemení na tom, že tam chceme odohrať zápas na hranici svojich možností a bojovať o víťazstvo,” uviedol asistent trénera Svitu Róbert Ištvánik. 

Aktuálne info: Motivácia Levičanov je do tohto zápasu jasná – odplatiť Svitu domácu prehru z pred dvoch týždňov, ktorá stála Patriotov boj o Slovenský pohár a víťazstvom si definitívne zabezpečiť víťazstvo v základnej časti súťaže už päť kôl pred jej koncom. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia v plnej sile. 

Vstup do športovej haly je v režime OP – očkovaní, prekonaní. Povolená kapacita je 25%.  Vstupenky si môžete zakúpiť do 16.00 hod. v Sýpke u Patriotov a od 17.00 hod. v pokladni športovej haly. Počas celého pobytu v športovej hale treba mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom. Počas zápasu si priamo v hale môžete zakúpiť vstupenky na kvalifikačný duel ME Slovensko – Srbsko, ktorý sa odohrá v Leviciach už 28.2.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Tomáš Doušek, Veronika Obertová

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice