Niké SBLSúboj najlepších, Patrioti nastúpia v derby proti Komárnu

15. februára 2022

Patrioti Levice majú pred sebou ďalší náročný a tiež atraktívny súboj. V dohrávke 24. kola Niké SBL ich čaká momentálne druhý tím tabuľky a regionálny rival – BC Komárno.

Niké SBL – 24. kolo (streda 16. februára o 18.00 h):

/hrá sa v režime OP/

Patrioti Levice – BC Komárno

K zápasu: Leviciam vyšla “odplata” za nevydarené semifinále Slovenského pohára, vo Svite si na svoje konto pripísali ďalšie bezproblémové víťazstvo (89:75). Vďaka nemu sa o čosi bližšie priblížili k potvrdeniu prvenstva po základnej časti, ktoré by za istých okolností mohli stvrdiť už počas najbližšieho víkendu. K tomu je však najskôr potrebné zvládnuť šláger stredajšieho programu. Nečakám ľahký zápas s nepríjemným Komárnom, ale budeme sa sústrediť na našu hru. Chceme sa zlepšovať a pokračovať vo výhrach,” vyhlásil pivot Patriotov Boris Bojanovský.

Komárno totiž neplánuje predať kožu len tak lacno, nováčik stále môže dosiahnuť na ligový vrchol a zároveň zvýrazniť svoj náskok od dvojice Lučenec a Spišskí Rytieri. Zverenci trénera Zlatka Jovanoviča zvládli návrat po dvojtýždňovej prestávke, proti Interu Bratislava si však triumf museli oddrieť doslova do poslednej sekundy (79:77). Teraz je pred nimi súper, ktorého nedokázali v tejto sezóne ešte zdolať. “Čaká nás náročný zápas proti mužstvu, ktoré sa zatiaľ ukazuje ako najlepšie. Levice hrajú inteligentný, tvrdý a zároveň dobrý basketbal. Sme maximálne motivovaní a túžime skončiť na druhej priečke po základnej časti. Musíme však nastúpiť koncentrovane od prvej minúty a sústrediť sa na našu hru,” vyjadril sa krídelník Komárna Vuk Djordjevič.

Aktuálne info: S maximálnou koncentráciou a jasným cieľom do najbližších dvoch domácich zápasov pred reprezentačnou prestávkou vstupujú Patrioti dnes do derby proti Komárnu. Levičania zvládli obávaný duel vo Svite a tak sa od pondelka mohli pokojne pripravovať na dnešný derby súboj proti druhému tímu tabuľky. Komárno si prešlo “minikrízou”, tesné víťazstvo nad Interom a príchod skúseného Vlahoviča však môže nášho súpera opäť nakopnúť. Patrioti sa dnes budú spoliehať aj na hlasitú podporu z hľadiska, na pomoc budú opäť k dispozícii papierové tlieskače. Veríme, že športová hala sa zaplní tak, ako sa na derby patrí vstupenky (stále v obmedzenom množstve) sú do 15.00 hod. v predpredaji v Sýpke u Patriotov a od 17.00 hod. budú k dispozícii v pokladni športovej haly.

Vstup do haly je v režime očkovaní / prekonaní.

Kto píska: Peter Ženiš, Pavel Fuska, Eduard Uhrin