4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDruhá ligová prehra prišla proti Interu Bratislava

3. novembra 2021by Laci Garaj

Patrioti Levice zaznamenali druhú ligovú prehru v tejto sezóne, ich víťaznú sériu ukončili v predohrávke 9. kola Niké SBL hráči Interu Bratislava.

Levičania nezačali konfrontáciu s Interom Bratislava vôbec ideálne, dvojica Blondin a Zubac robila obrane starosti a tak za stavu 4:12 musel zákonite prísť oddychový čas trénera Madzina. Po ňom sa jeho zverenci spamätali, duo Juríček a Krajčovič sa vo veľkej miere postaralo o to, že Patrioti viedli razom 15:14. Dobrá druhá polovica prvej štvrtiny priniesla hosťom vedenie 24:20 po úvodnej 10-minútovke. Lenže aj v druhej časti sa zopakoval rovnaký scenár, opäť rovnakí hráči na strane Interu robili gro v ofenzíve, len tentoraz Levice na to nevedeli adekvátne zareagovať. Ich ofenzívnu snahu nezastavili dostatočne, preto išli do šatní za nepriaznivého stavu 42:53.

Polčasová prestávka však nezabrala, keďže v defenzíve sa „žlto-čiernych“ stále nepodarilo adekvátne zastaviť. Zodpovednosť do svojich rúk zobral Lacy, ktorý zavelil k obratu. Dvojciferné manko sa podarilo zmazať, Levičania totiž zabrali v ofenzíve a defenzíve, čo im opäť oživilo nádeje na výhru. Behom pár momentov sa dotiahli na rozdiel jedného útoku, ale do poslednej 10-minútovky išli stále za nepriaznivého stavu – 66:72. Patriotom sa podarilo 6 bodmi v rade vyrovnať a zápas sa začínal opäť od začiatku. Tento okamih trval len krátko, Inter odpovedal 10 bodmi za sebou a pred Levičanmi bola zase raz náročná úloha. V závere sa ešte snažili niečo urobiť so zápasom, ale ich snaha nepriniesla želaný výsledok.

Niké SBL – 9. kolo:

Inter Bratislava – Patrioti Levice 89:81 (20:24, 33:18, 19:24, 17:15)

Inter: Zubac 24, Blondin 19, Gandia-Rosa 15, Slavinskas 13, T. Malovec 8 (M. Malovec 7, Randuška 3, M. Koller 0)

Patrioti: Lacy 20, Krajčovič 13, Abrhám 10, Bojanovký a McCallum po 8 (Juríček 13, Bachan 5, Freeman 4, Kotásek 0)

TH: 32/21 – 16/12, Fauly: 22 – 27, Trojky: 12 – 7, Rozhodovali: Margala, Bara, Lamoš

Povedali po zápase:

Oleg Meleščenko, tréner Interu: „V nedeľu sme sa stretli len piati. V pondelok sa pridali ďalší štyria, ktorí dobrali antibiotiká. Videli ste, že sme už nevládali, ale šťastie sa priklonilo k nám. Perfektne sme ukázali, čo sme si pripravili. Zatiaľ ešte nie sme v tom najlepšom, ale postupne budeme pokračovať. Každé víťazstvo je najpodstatnejšie. Je pre nás česť zdolať lídra v tomto momente, ale sezóna je veľmi dlhá, takže chcem len, aby sme zostali zdraví. Potom sa už dá niečo vymyslieť, ako brániť a ako útočiť.“

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: „Je to veľmi jednoduché: ak dostaneme 53 bodov v prvom polčase, ťažko môžeme pomýšľať na víťazstvo. Dovolili sme Interu veľmi veľa útočných doskokov. Padali im strely a možno keď im padli aj nejaké ťažké, zbytočne nás to psychicky dalo dole miesto toho, aby sme vzali loptu a len hrali ďalej. Bohužiaľ, neuspeli sme, ale tak ako sme predtým nelietali v oblakoch, ani teraz nedávame hlavy dole.“

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice