4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDruhá ligová prehra prišla proti Interu Bratislava

3. novembra 2021

Patrioti Levice zaznamenali druhú ligovú prehru v tejto sezóne, ich víťaznú sériu ukončili v predohrávke 9. kola Niké SBL hráči Interu Bratislava.

Levičania nezačali konfrontáciu s Interom Bratislava vôbec ideálne, dvojica Blondin a Zubac robila obrane starosti a tak za stavu 4:12 musel zákonite prísť oddychový čas trénera Madzina. Po ňom sa jeho zverenci spamätali, duo Juríček a Krajčovič sa vo veľkej miere postaralo o to, že Patrioti viedli razom 15:14. Dobrá druhá polovica prvej štvrtiny priniesla hosťom vedenie 24:20 po úvodnej 10-minútovke. Lenže aj v druhej časti sa zopakoval rovnaký scenár, opäť rovnakí hráči na strane Interu robili gro v ofenzíve, len tentoraz Levice na to nevedeli adekvátne zareagovať. Ich ofenzívnu snahu nezastavili dostatočne, preto išli do šatní za nepriaznivého stavu 42:53.

Polčasová prestávka však nezabrala, keďže v defenzíve sa „žlto-čiernych“ stále nepodarilo adekvátne zastaviť. Zodpovednosť do svojich rúk zobral Lacy, ktorý zavelil k obratu. Dvojciferné manko sa podarilo zmazať, Levičania totiž zabrali v ofenzíve a defenzíve, čo im opäť oživilo nádeje na výhru. Behom pár momentov sa dotiahli na rozdiel jedného útoku, ale do poslednej 10-minútovky išli stále za nepriaznivého stavu – 66:72. Patriotom sa podarilo 6 bodmi v rade vyrovnať a zápas sa začínal opäť od začiatku. Tento okamih trval len krátko, Inter odpovedal 10 bodmi za sebou a pred Levičanmi bola zase raz náročná úloha. V závere sa ešte snažili niečo urobiť so zápasom, ale ich snaha nepriniesla želaný výsledok.

Niké SBL – 9. kolo:

Inter Bratislava – Patrioti Levice 89:81 (20:24, 33:18, 19:24, 17:15)

Inter: Zubac 24, Blondin 19, Gandia-Rosa 15, Slavinskas 13, T. Malovec 8 (M. Malovec 7, Randuška 3, M. Koller 0)

Patrioti: Lacy 20, Krajčovič 13, Abrhám 10, Bojanovký a McCallum po 8 (Juríček 13, Bachan 5, Freeman 4, Kotásek 0)

TH: 32/21 – 16/12, Fauly: 22 – 27, Trojky: 12 – 7, Rozhodovali: Margala, Bara, Lamoš

Povedali po zápase:

Oleg Meleščenko, tréner Interu: „V nedeľu sme sa stretli len piati. V pondelok sa pridali ďalší štyria, ktorí dobrali antibiotiká. Videli ste, že sme už nevládali, ale šťastie sa priklonilo k nám. Perfektne sme ukázali, čo sme si pripravili. Zatiaľ ešte nie sme v tom najlepšom, ale postupne budeme pokračovať. Každé víťazstvo je najpodstatnejšie. Je pre nás česť zdolať lídra v tomto momente, ale sezóna je veľmi dlhá, takže chcem len, aby sme zostali zdraví. Potom sa už dá niečo vymyslieť, ako brániť a ako útočiť.“

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: „Je to veľmi jednoduché: ak dostaneme 53 bodov v prvom polčase, ťažko môžeme pomýšľať na víťazstvo. Dovolili sme Interu veľmi veľa útočných doskokov. Padali im strely a možno keď im padli aj nejaké ťažké, zbytočne nás to psychicky dalo dole miesto toho, aby sme vzali loptu a len hrali ďalej. Bohužiaľ, neuspeli sme, ale tak ako sme predtým nelietali v oblakoch, ani teraz nedávame hlavy dole.“

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice