5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičania cestujú do Pezinka, kde ich čaká Inter Bratislava

2. novembra 2021

Nielen Alpsko-jadranský pohár, ale aj liga je na programe v stredu večer. Konkrétne predohrávka 9. kola medzi Interom Bratislava a Patriotmi Levice. Kto si počas týždňa vylepší náladu víťazstvom?

Niké SBL – 9. kolo (streda 3. novembra o 18.00 h):

Inter Bratislava – Patrioti Levice (hrá sa v Pezinku)

K zápasu: Inter sa v týchto dňoch dáva hlavne zdravotne dokopy, predošlú stredu nastúpil v Alpsko-jadranskom pohári len s osmičkou zdravých hráčov. Táto zostava statočných mala na dosah proti Viedni mimoriadny triumf, no v dramatickom závere zaznamenala napokon tesnú prehru – 84:86. Po tomto stretnutí sa maródka ešte rozšírila, čoho následkom bolo odloženie víkendového zápasu s Prievidzou. Aktuálne všetko vyzerá, že duel s Levicami sa odohrá, jedinou otázkou tak je, v akej zostave nastúpia “žlto-čierni”. “Po týždni, keď sme na tréningu vyzerali skôr ako tím, ktorý hráva basketbal 3×3 sme v utorok konečne dali na tréningu dokopy desať hráčov, ktorí si mohli chvíľu zahrať piati proti piatim. Verím, že naše zdravotné problémy sú nateraz vyriešené, s výnimkou dlhodobo zraneného Michaela Fuseka, a môžeme sa sústrediť len na basketbal. Hráme proti Leviciam, proti lídrovi tabuľky hrajúcemu solídny basketbal na oboch koncoch. Do zápasu musíme ísť s veľkou energiou. Verím, že chlapci po vynútenej sobotnej prestávke majú chuť na basketbal, na Levice vybehnú a odohrajú s nimi vyrovnanú partiu, ktorá sa rozhodne až v závere,” uviedol tímový manažér Miroslav Páleník. 

Patrioti si naproti tomu užívajú pozitívnu výsledkovú eufóriu, vyše mesiaca už totiž nenašli premožiteľa. V súčasnosti číta ich víťazná séria 8 zápasov (v Niké SBL, Alpsko-jadranskom pohári a Slovenskom pohári). Ako bonus, predchádzajúce štyri stretnutia vyhrali celkom jasným rozdielom, v priemere o 37 bodov. Cez víkend zdolali takto Handlovú (95:61). Debut v levickom drese už absolvoval český rozohrávač Eduard Kotásek. Aj s jeho pomocou by radi uspeli tiež v Pezinku a udržali si priebežné prvé miesto v ligovej tabuľke. “Bude to ťažký zápas, pretože súper hrá veľmi agresívne, s veľkou energiou v obrane a v útoku. Preto musíme byť 40 minút koncentrovaní na oboch stranách palubovky a bojovať o každú loptu. Verím, že sa nám takto podarí dotiahnuť zápas do víťazného konca,” prezradil hráč Levíc Samuel Volárik. 

Aktuálne info: Sériu náročných zápasov na palubovkách súperov odštartujú Levičania dnes v Pezinku, kde ich čaká nepríjemný súper z Bratislavy. Interisti rozhodne nie sú tímom, ktorý by sa mal podceňovať, čo dokázali vo viacerých dueloch tejto sezóny, hoci v nich nenastúpili v plnej sile. Zdravotný stav v našom  tíme je dobrý, túžba natiahnuť víťaznú sériu v predohrávke deviateho kola je veľká. Vstup na zápas je v režime kompletne zaočkovaní.

Kto píska: Martin Margala, Stanislav Bara, Roman Lamoš

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice