3x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLPrvé stretnutie od finále. Levice cestujú na Spiš, kde chcú udržať prvé miesto

5. novembra 2021

Prvýkrát od finále sa totiž stretnú Spišskí Rytieri a Patrioti Levice, tieto dva tímy si to rovno rozdajú o čelo tabuľky v rámci 7. kola Niké SBL.

Niké SBL – 7. kolo (sobota 6. novembra o 18.00 h):

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice

K zápasu: Úradujúci majster má momentálne dobrú formu a tak ide do finálovej reprízy v dobrej nálade. Najskôr počas uplynulého víkendu preskočil v lige tabuľkového suseda z Lučenca (84:75), aby na to nadviazal v Alpsko-jadranskom pohári, kde oživil svoje postupové šance. Síce to bola proti chorvátskej Velikej Gorici dráma, ale po výsledku 74:72 so šťastnejším koncom pre „Novovešťanov“. A v podobnom duchu by radi pokračovali aj proti vicemajstrovi. „Čaká nás šláger kola, repríza minuloročného finále, takže o náboj je postarané dostatočne. Levice majú asi najsilnejší káder v lige, sú spolu dlho, sú zohratí a ich výsledky tomu nasvedčujú. Nemôžeme sa pozerať na to, že v ostatnom zápase podľahli Interu, o to viac prídu ‚nažhavení‘. Na zápas sa všetci tešíme, ak zopakujeme výkon, ktorým sme porazili v Alpsko-jadranskom pohári Veliku Goricu, tak verím, že budeme bojovať o víťazstvo,“ vyhlásil asistent trénera Erich Korfanta. 

Patrioti našli po viac ako mesiaci premožiteľa, tento fakt sa udial na ligovej scéne. Ich 8-zápasovú víťaznú sériu uťal Inter Bratislava (81:89). Teraz sa navyše Levičania musia mať na pozore, keďže ľahko môžu prísť aj o priebežné prvé miesto v tabuľke. V sobotu sa navyše vracajú na miesto, kde im naposledy na krk zavesili strieborné medaily. Tieto faktory by mali byť pre zverencov trénera Michala Madzina dostatočnou motiváciou na to, aby zaváhanie v Pezinku bolo len epizódnou kapitolou. 

Kto píska: Zdenko Zubák, Peter Karniš, Peter Gacík

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice