4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPrvé stretnutie od finále. Levice cestujú na Spiš, kde chcú udržať prvé miesto

5. novembra 2021

Prvýkrát od finále sa totiž stretnú Spišskí Rytieri a Patrioti Levice, tieto dva tímy si to rovno rozdajú o čelo tabuľky v rámci 7. kola Niké SBL.

Niké SBL – 7. kolo (sobota 6. novembra o 18.00 h):

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice

K zápasu: Úradujúci majster má momentálne dobrú formu a tak ide do finálovej reprízy v dobrej nálade. Najskôr počas uplynulého víkendu preskočil v lige tabuľkového suseda z Lučenca (84:75), aby na to nadviazal v Alpsko-jadranskom pohári, kde oživil svoje postupové šance. Síce to bola proti chorvátskej Velikej Gorici dráma, ale po výsledku 74:72 so šťastnejším koncom pre “Novovešťanov”. A v podobnom duchu by radi pokračovali aj proti vicemajstrovi. “Čaká nás šláger kola, repríza minuloročného finále, takže o náboj je postarané dostatočne. Levice majú asi najsilnejší káder v lige, sú spolu dlho, sú zohratí a ich výsledky tomu nasvedčujú. Nemôžeme sa pozerať na to, že v ostatnom zápase podľahli Interu, o to viac prídu ‘nažhavení’. Na zápas sa všetci tešíme, ak zopakujeme výkon, ktorým sme porazili v Alpsko-jadranskom pohári Veliku Goricu, tak verím, že budeme bojovať o víťazstvo,” vyhlásil asistent trénera Erich Korfanta. 

Patrioti našli po viac ako mesiaci premožiteľa, tento fakt sa udial na ligovej scéne. Ich 8-zápasovú víťaznú sériu uťal Inter Bratislava (81:89). Teraz sa navyše Levičania musia mať na pozore, keďže ľahko môžu prísť aj o priebežné prvé miesto v tabuľke. V sobotu sa navyše vracajú na miesto, kde im naposledy na krk zavesili strieborné medaily. Tieto faktory by mali byť pre zverencov trénera Michala Madzina dostatočnou motiváciou na to, aby zaváhanie v Pezinku bolo len epizódnou kapitolou. 

Kto píska: Zdenko Zubák, Peter Karniš, Peter Gacík

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice