4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDomáca šanca na ukončenie finále a majstrovské oslavy

7. mája 2022

Jednoduchšie to už ani nemôže byť. Lučenec hrá o všetko, prehra znamená koniec majstrovských ambícií a zakončenie sezóny so strieborným leskom. Výhra by vrátila finálovú sériu ešte raz do Novohradského regiónu. Tromfy sú ale na strane Levíc, vedenie 3:1 na zápasy a výhoda domáceho prostredia. Dá sobotňajší večer definitívnu bodku za sezónou 2021/2022?

Niké SBL – 5. zápas finále play off (sobota 7. mája o 19.00 h):

Patrioti Levice – BKM Lučenec

/stav série 3:1/

K zápasu: Prvý triumf hosťujúceho tímu vo finálovej sérii nemohol prísť v správnejšom čase. Síce konečný výsledok (82:52) vyznieva presvedčivo, do tretej štvrtiny to Levice nemali také jednoduché. Prišiel však málo vídaný a hlavne dominantný záver, 20-bodová šnúra a celkovo vyhrať poslednú časť 25:1, to sú ukazovatele, ktoré sa v boji o majstrovský titul len tak nevidia. “V prvom rade očakávam plnú halu, na to sa veľmi teším. Je to také zadosťučinenie za celú sezónu, v ktorej sme sa dostali do finále a sami sme sa do tejto situácie dostali. Budeme koncentrovaní a ideme si to užiť. Dúfam, že hala bude praskať vo švíkoch,” prezradil pred sobotňajším duelom kapitán Šimon Krajčovič. Patrioti majú majstrovský mečbal, výhodu domáceho prostredia a všetko vo svojich rukách. Nie nadarmo sa hovorí, že posledný krok býva najťažší. Očakávania a tlak budú zo všetkých strán obrovské, čo si uvedomuje aj tréner Michal Madzin: “Musíme zostať na zemi, byť mentálne silní a stále pripravení. Je to najdôležitejšie. Treba drieť, pretože drina nám priniesla túto výhodu a ešte raz to musíme zvládnuť.”

Lučencu sa síce vrátil do zostavy Desure Buie, ale vypadol z nej Ján Zorvan. Jeho absencia bola v štvrtom zápase evidentná už od úvodného rozskoku a je dosť možné, že svojmu tímu nebude k dispozícii ani v sobotu. Nájsť silu po takom závere stretnutia, ako tomu bolo v stredu večer, bude nesmierne náročné. “Pelikáni” sú ale odhodlaní vybojovať predĺženie sezóny. “Nemyslím si, že sme úplne bez tlaku. Nechceme, aby sa takto skončila sezóna. Ideme do Levíc, vieme, aká atmosféra nás tam čaká. Verím, že budeme na to všetko lepšie pripravení. Ideme zabojovať, nemáme čo stratiť. Stále tam však bude tlak, pretože nechceme stav 1:4. Myslím si, že si to nezaslúžime,” vyhlásil krídelník Lukáš Bolek. Všetko to bude o tom, kto sa lepšie vyrovná s tlakom a urobí správne taktické zmeny. Lučenčania nemajú čo stratiť, môžu naopak získať, ale rozhodne musia podať úplne iný výkon, ako tomu bolo v predchádzajúcich dvoch finálových konfrontáciách. “Očakávam od nás, že predĺžime finálovú sériu. Dúfam, že naši fanúšikovia a zbytok Slovenska nevešia hlavy. Vždy je to o jednom zápase. Kým Levice nevyhrajú štyri stretnutia, tak finálová séria sa nekončí. Budeme v piatom zápase bojovať o to, aby sa séria vrátila do Lučenca,” povedal kouč Daniel Sokolovsky. 

Aktuálne info: Koncentrácia od prvej minúty, nepodcenenie ani jednej situácie a výkon na hranici možností – to sú body, ktoré tréneri prízvukovali tímu pred dnešným piatym finále. To môže rozhodnúť o titule, ale môže byť aj zradné. Atmosféra v tíme je bojovná a hráči sa tešia na skvelú atmosféru.

Organizačné info: Pokladne sa otvárajú o 18.00 hodine. Záujem o vstupenky bol obrovský, pred zápasom bude k dispozícii už len zhruba 150 vstupeniek. Nenechajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu, vyhnete sa tak problémom pri parkovaní a tiež dlhšiemu čakaniu pri vstupe. Na parkovanie odporúčame využiť odstavné plochy pri futbalovom štadióne a pri Tescu. Vstupné je 5,-Eur, permanentky SILVER na play-off neplatia.

Prvých 50 návštevníkov má pivo v bufete grátis. Na FB Patrioti Levice prebieha zdieľačka o super strelu o bicykel ktorý venuje predajňa Život s bicyklom, tentokrát sa bude strieľať 3x o 100,300 a 500 Eur, hrá sa tiež o 50,-Eur poukážku na tankovanie od TAM a vstupenku na vystúpenie Lúčnice 10.7 v Leviciach. Chýbať nebude fanshop a žlté tlieskače pre každého fanúšika.

 

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Marek Kúkelčík, Peter Ženiš

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice