Niké SBLDoma hráme o semifinálový mečbal

17. apríla 2023

Semifinálové série play off Niké SBL sa teraz presúvajú na západ Slovenska a opäť si ich môžete užiť počas dvoch dní. Netradične v utorok, pred televíznymi kamerami si ďalšie kolo dajú basketbalisti Levíc a Svitu. Podarí sa podtatranskému tímu zabudnúť na domáci nezdar alebo potvrdia Patrioti doterajšiu dominanciu vo “vyraďovačke”?

Niké SBL 2022/2023 – 2. zápas semifinále play off (utorok 18. apríla, 18.00 h):

Patrioti Levice (3.) – Iskra Svit (2.)

/stav série – 1:0/

K zápasu: Úradujúci majster zapol evidentne do play off módu a formu z prvého kola si preniesol aj do semifinále. Výsledkom nebolo len ďalšie jednoznačné víťazstvo (87:58), ale najmä to, že sa mu prvýkrát v sezóne podarilo uspieť pod Tatrami a hneď na úvod série získať možno dôležitý brejk. Ten by teraz radi potvrdili pred domácimi fanúšikmi, no vedia, že to nebude jednoduché. Stačí si len spomenúť na zápasy zo základnej časti, napríklad na dvojnásobné predĺženie s týmto súperom. Potešujúce pre trénera Michala Madzina môže byť to, že v piatok mohol aj pošetriť nejaké minúty u opôr. Viem, že nás čaká ťažký zápas, pretože Svit doma prehral a určite bude chcieť u nás vyrovnať stav série. Bude to boj, pretože play off je nová súťaž. Zápas začína od 0:0 a je jedno, či sme prvý duel vyhrali o bod alebo o 50. Prídu hladní, pretože sme ich dobre ubránili. Určite sa nestane, že napríklad Kayo Goncalves, ktorý má priemer približne 16 bodov na zápas, tak nedá ani kôš. Musíme využiť ich úzku rotáciu, našou výhodou bolo, že sme mohli hrať agresívnejšie a využiť širšiu lavičku. Koše budú padať na oboch stranách, ale ako sa hovorí, ofenzíva vyhráva zápasy, ale defenzíva tituly. Ak chceme rozmýšľať o postupe alebo titule, tak musíme pracovať v obrane na 120 percent,” vyjadril sa Ben Kovac.

Pre víťaza Slovenského pohára to bola evidentne studená sprcha na úvod semifinálovej série. V Iskra aréne sa v tejto sezóne len tak nevyhrávalo, nie to ešte takým vysokým rozdielom. Dokonca z toho bol najnižší počet nastrieľaných bodov Svitu v tomto ročníku a rovnako tiež najvyššia prehra. Všetko veci, ktoré sú už ale zabudnuté a ako už neraz “medvede” ukázali, tak rozhodne ich nemožno podceniť. Strelecky slabšie chvíle si už nemôžu vybrať, lebo inak by im hrozilo odvracanie mečbalov a sen o finále by výrazne vzdialil. “Myslím si, že musíme ako tím pridať na intenzite v obrane. Viem, že sme toho schopní. Od každého zápasu s Levicami očakávame, že bude fyzický a náročný z pohľadu cesty k víťazstvu. Sme si vedomí toho, čo musíme pre to urobiť,” uviedol T.J. Atwood.

Aktuálne info: Nielen víťazstvo, ale predovšetkým výkon nášho tímu v piatkovom úvodnom zápase semifinále zahrial všetkých fanúšikov Patriotov. Skvelá činnosť v defenzíve nedala vyniknúť silným individuálnym kvalitám hráčom Svitu a na niečo podobné sa budú chcieť zamerať Patrioti aj v druhom zápase tejto série. Už teraz je jasné, že ich za víťazstvom bude hnať zaplnená športová hala, pustiť sa ale do ofenzívnej prestrelky s tak silnou ofenzívnou päťkou súpera by nebolo rozumné. Zdravotný stav v tíme je dobrý, družstvo nastúpi v rovnakej zostave ako v piatok.

Vstupenky sú v predaji do 15.00h. v Sýpke u Patriotov a online na tomto odkaze. K dispozícii je ešte zhruba 450 vstupeniek, pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom o 17.00 hod. Nenechajte si príchod do športovej haly na poslednú chvíľu, vyhnete sa tak dlhšiemu čakaniu pri vstupe. Na parkovanie odporúčame využiť parkovacie plochy pri futbalovom štadióne, alebo obchodnom dome Tesco.

Každý fanúšik dostane pri vstupe papierový tlieskač, otvorený bude aj fanshop, kde si môžete doplniť svoj šatník produktami nášho klubu. V prestávkach zápasu vystúpi tanečná formácia UnLimited z Levíc. Na našej facebook stránke Patrioti Levice sa na obed môžete zapojiť do súťaže o voľný kupón na obed do našej reštaurácie Fresco. V polčasovej prestávke dostane robotu aj Cloetta upratovacia čata.