4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDo Handlovej s cieľom priblížiť sa semifinále

2. apríla 2021

Patriotov Levice čaká v rámci 41. kola Niké Slovenskej basketbalovej ligy cesta do Handlovej, kde sa pokúsia priblížiť priamej účasti v semifinále play off.

Niké SBL – 41. kolo (sobota 3. apríla o 18.00 h):

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice

K zápasu: Z tabuľkového pohľadu je v tejto konfrontácii viac-menej všetko jasné. Handlová už nemá šancu postúpiť do vyraďovacích bojov, takže ide bojovať o to, aby si čo najviac zlepšila doterajšiu zápasovú bilanciu. Všetko sa definitívne rozhodlo v predchádzajúcom kole, v ktorom “baníci” prehrali s Interom (71:77) a zároveň ich rival, Prievidza, zdolala Svit. Na Pasienkoch nebola k dispozícii slovenská dvojička Marek Jašš a Lukáš Bolek, ich nasadenie do zápasu s Levicami je v tejto chvíli otázne. To sa týka aj Aleksandara Zečeviča, ktorý duel na Pasienkoch nedohral. “V tejto fáze je už ťažké niečo múdre povedať. Tak, ako prebiehala celá sezóna, tak sa aj končí, čiže so zraneniami viacerých hráčov. V tomto momente sa môžeme už len snažiť podať čo najsolídnejší výkon. Levice sú pred úvodným rozskokom jasným favoritom, my môžeme iba prekvapiť,” vyhlásil tréner MBK Danilo Rakočevič.

Patrioti mali v stredu voľno, čo im umožnilo dôkladnejšiu prípravu na zostávajúce stretnutia základnej časti. Všetko majú vo svojich rukách, sú na druhom mieste tabuľky, čo by im zaručilo priamu účasť v semifinále. Za nimi je však dvojica prenasledovateľov – Inter Bratislava a Svit. Z tohto pohľadu musia Levičania na hornej Nitre jednoznačne uspieť, ak si nechcú skomplikovať svoju súčasnú situáciu. Predpoklady na to majú, s týmto súperom majú v tejto sezóne pozitívnu bilanciu a spomedzi všetkých tímov Niké SBL majú najviac výhier vonku. “Dôležitý zápas, musíme sa dobre pripraviť a pristúpiť k tomuto stretnutiu ako k play off zápasu. Nečaká nás nič ľahké, ale rozhodne si ideme po víťazstvo,” prezradil levický rozohrávač Šimon Krajčovič.

Aktuálne info: Patrioti počas týždňa bez zápasu dobili baterky, aby sa dobre pripravili na nasledujúcich osem dní, počas ktorých odohrajú posledné štyri zápasy základnej časti súťaže. Pohľad na tabuľku je jasný, ak chcú Levičania vyhrať základnú časť súťaže a nechcú sa spoliehať na zaváhanie Spišiakov, musia vyhrať všetky štyri zostávajúce zápasy. Do zostavy sa po viac ako štyroch mesiacoch od zranenia vracia Martin Bachan, zvyšok tímu je zdravotne v poriadku. Zápas začína o 18.00 hod, sledovať ho môžete naživo na nike.sk.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Martin Margala, Jakub Izák

Na čo sa zamerať: Vzájomné zápasy týchto dvoch tímov obvykle rozhodovalo dianie pod košom. Bude tomu tak aj teraz? 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice