Niké SBLZ Handlovej si berieme tvrdo vydreté víťazstvo

3. apríla 2021by Laci Garaj

Patrioti Levice sa priblížili k priamej účasti v semifinále play off Niké SBL, v 41. kole sa museli však na víťazstvo výrazne nadrieť, v Handlovej uspeli po výsledku 95:94 po predĺžení.

Levice zobrali zápas od úvodu do svojich rúk, rýchlo sa ujali vedenia 7:2. Handlová však odpovedala na to identicky, zrazu viedli domáci po pár akciách 11:10. Prvá štvrtina by sa dala charakterizovať ako vyrovnaná, ani jeden z tímov sa nedokázal na dlhšiu dobu výraznejšie bodovo odtrhnúť. Túto časť napokon zakončil Černokojev, úspešnou „and-one“ akciou upravoval na 22:19 z levického pohľadu. Druhá 10-minútovka priniesla v podstate totožný scenár, najskôr mierny trhák Patriotov, aby na to o niekoľko minút rovnako odpovedala Handlová. „Baníci“ sa opierali o dobrú streľbu za tri body, Levičanov ťahali aj hráči z lavičky. Koncovka však nepatrila tentoraz zverencom trénera Michala Madzina, takže išli na polčasovú prestávku za nepriaznivé stavu 40:43.

Aj druhý polčas priniesol bojovný a vyrovnaný basketbal. V úvode tretej štvrtiny si Handlová vypracovala menšie vedenie, ale Levice nezostali vo veľkom bodovom závese. Rýchlo zmazali manko a v podstate sa na oboch stranách držal rozdiel jedného útoku maximálne. Pred záverečnou časťou prehrávali hostia 64:66. Posledná štvrtina bola podľa očakávania bojovná, veľa krásy nepriniesla. Dôležitým hráčom bol v týchto chvíľach Juríček, misky váh totiž dostal opäť na levickú stranu. Handlová to však s nádejami na víťazstvo nezabalila a stále reálne pomýšľala na obrat. V koncovke premenil, ako to už býva zvykom, jednu z kľúčových striel Abrhám. Domácim sa podarilo v záverečnej sekunde vyrovnať, a tak sa išlo do predĺženia.

V ňom nezačali Levičania práve najlepšie, súperovi dovolili odskočiť na rozdiel 5 bodov. Lotéria trestných hodov však držala zverencov trénera Michala Madzina v hre o víťazstvo. Ku koncovku sa pridala aj dobrá defenzíva a vedenie sa opäť podarilo otočiť na stranu Patriotov. Abrhám 16 sekúnd pred koncom predĺženia dostal tím do vedenia, ktoré už našťastie vďaka dobrej defenzíve nepustili z rúk. Levice uspeli v Handlovej najtesnejším možným rozdielom – 95:94 po predĺžení.

Niké SBL – 41. kolo:

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice 94:95 pp (19:22, 24:18, 23:24, 18:20 – 10:11)

Handlová: Rakočevič 31, Bulatovič a Jankovič po 14, Vicentič 11, Bolek 6 (Hlivák 12, Dolník 6, Krčmárik 0)

Patrioti: Wade-Chatman 22, Bojanovský 13, Abrhám 9, McCallum 7, Krajčovič 4 (Černokojev 15, Juríček 14, Danielič 8, Volárik 3)

TH: 23/19 – 19/14, Fauly: 25 – 22, Trojky: 11 – 11, Rozhodovali: Tomšovič, Margala, Izák

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: „Mali sme víťazstvo na dosah, bohužiaľ sa od nás šťastie tak, ako vždy, odklonilo a obrátilo sa nám chrbtom. Leviciam gratulujem k víťazstvu, no podľa môjho názoru sme zápas prehrali nezaslúžene.“

Dalibor Hlivák, hráč Handlovej: „Veľmi ťažko sa tento zápas hodnotí, pretože sme do neho dali veľa síl a napokon sa nám nepodarilo uspieť. Levice sú kvalitný súper, no my sme si pred zápasom povedali, že pôjdeme aj napriek oklieštenej zostave na sto percent. Aj keď nám už z tabuľkového pohľadu o nič nejde, som rád, že sa nám podarilo odohrať stretnutie proti top favoritovi so cťou. V závere predĺženia nám došli sily a mrzí ma, že sa nám nepodarilo zvíťaziť.“

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Počas celého zápasu sme sa trápili a prispôsobili sme sa hre Handlovej. Robili sme chyby v obrane, aj v útoku a môžeme byť radi za šťastné víťazstvo.“

Martin Danielič, hráč Patriotov: „Očakávali sme ťažký zápas a to sa napokon potvrdilo. Pre nás je ale dôležité, že sme ho priviedli do víťazného konca a zostávame na druhej priečke tabuľky. V závere sme urobili niekoľko taktických chýb, ktorým sa musíme vo zvyšku dlhodobej časti vyvarovať.“